14. února 2020

Všechny nové modely Maserati budou ze 100 % vyvinuty, zkonstruovány a vyrobeny v Itálii
Modena, 14. února 2020 – Všechny nové modely Maserati budou ze 100 % vyvinuty, zkonstruovány a vyrobeny v Itálii a budou mít hybridní a bateriový elektrický pohonný systém s veškerými inovativními a výkonnými prvky typickými pro DNA této značky.
 
V návaznosti na oznámení o testování nových plně elektrických pohonných jednotek určených pro budoucí modely nyní společnost Maserati zveřejňuje své plány na vývoj a výrobu elektrifikované řady vozů s trojzubcem ve znaku.
 
Program elektrifikovaných vozů Maserati byl zahájen letos a prvním vyrobeným hybridním vozem bude model Maserati Ghibli.
 
Výroba nových vozů Maserati GranTurismo a GranCabrio, které budou prvními vozy se 100% elektrickým řešením, začne v roce 2021. Společnost Maserati se rozhodla vyrábět vozy GranTurismo a GranCabrio ve výrobním centru Mirafiori a investovat do něj 800 milionů eur. Ikonických vozů nejnovější generace GranTurismo a GranCabrio se v letech 2007 až 2019 prodalo celkem 40 000.
 
V průběhu roku 2020 bude závod Mirafiori posilovat svou pozici světového centra specializujícího se na elektrifikaci a na mobilitu budoucnosti a rozsáhlá část jeho kapacity se bude věnovat výrobě nových elektrifikovaných vozů značky.
 
Srdcem značky Maserati ale i nadále zůstává Modena, kde sídlí její vedení, vyrábí a testují se zde její vozy a budou se zde vyrábět i nový supersport. Pro společnost Maserati je Modena místem, kde se vozy této značky vyznačující se výjimečným luxusem, elegancí, stylem, výkonem a kvalitou vyrábí už více než 80 let a prodávají se ve více než 70 zemích.
 
Prvním vozem Maserati, které bude v roce 2020 v Modeně vyroben, bude supersportovní vůz nabitý technologiemi a ztělesňující tradiční hodnoty značky. V modenském závodě v současnosti probíhají zásadní úpravy výrobní linky, díky kterým bude možné vyrábět zde elektrickou verzi nových supersportovních vozů. Zároveň probíhají také práce na výstavbě lakovny, která bude zcela novým zařízením závodu. 
 
Modena je také domovem inovační laboratoře, která je srdcem technologického výzkumu, vývoje a designu značky. Představuje místo, kde se navrhují všechny současné i budoucí modely Maserati. Vývoj produktů zde probíhá za podpory digitálních procesů a za využití tradičního přístupu značky Maserati, jehož prioritou je od počáteční fáze lidský faktor: centrem virtuálních simulací je zaměření na zákazníka a exkluzivní kombinace hardwaru a softwaru. Digitální procesy podporující vývoj produktů se odehrávají ve třech hlavních oblastech: statický simulátor, dynamický simulátor nejnovější generace s technologií DiM (Driver-in-Motion) a vývojové laboratoře „User eXperience“.
 
Další na řadě je nový sportovně užitkový vůz Maserati segmentu D. Ten se bude dle plánů vyrábět v závodě v Cassinu a má hrát vůdčí roli při zavádění nových technologií u této značky. Do vybudování nové výrobní linky společnost investuje přibližně 800 milionů eur a linka by se měla otevřít na konci prvního čtvrtletí roku 2020. Očekává se, že první testovací vozy před zahájením sériové výroby sjedou z výrobní linky do roku 2021.
 
Jak se uvádí v nedávném prohlášení značky, „scéna se mění“ – a bude to ještě více zřetelné v květnu tohoto roku, kdy se minulost setká s budoucností a značka Maserati upevní svou roli na scéně mobility budoucnosti.

Kontaktujte nás