24. června 2019

Spuštění objednávek
Novinkou v nabídce SUV modelu Levante  je verze Trofeo s výkonným motorem V8, karbonovými detaily a špičkovým koženým interiérem. Dokáže jet rychlostí téměř 300 km/h a z nuly na stovku vystřelí za pouhých 4,1 sekundy.
 
Motor V8 je vylepšenou verzí pohonné jednotky z Quattroporte GTS a vyvinuli jej u Maserati ve spolupráci se značkou Ferrari. Poskytuje maximální výkon 580 koní při 6250 otáčkách a disponuje točivým momentem 730 Nm v širokém spektru otáček 2 500 až 5 000 otáček za minutu. Tento unikátní motor se může v rámci značky pochlubit největším litrovým výkonem a to 156 koní na litr. Úpravy motoru byly dost výrazné, protože bylo potřeba vyřešit spojení s inteligentním phonem všech kol Q4.
 
Levante Trofeo k jízdním režimům Normal, I.C.E., Sport a Off Road přibyl nový dynamický mód Corsa, který se aktivuje dvojím stisknutím tlačítka sport/corsa na středovém panelu. K dispozici je také funkce Launch Control pro co nejrychlejší pevný start.
 
Upravený design má za cíl sportovnější tvář modelu Trofeo, má ale také své opodstatnění v požadavcích na aerodynamiku. Úpravou obou nárazníků a bočních otvorů pro přívoz vzduchu došlo ke snížení koeficientu odporu Cx na 0,33. Ostrý vzhled vozu vynikne zvlášť v působivé červené barvě „Rosso Magma“ kontrastující s černou mřížkou chladiče. Hliníková 22“ kola mohou být provedená v lesklém i matném designu.
 
Kabina je zaměřená na luxus a sport zároveň . Nabízí sportovní sedadla čalouněná kůži „Pieno Fiore“, která může být v černé, červené nebo okrové barvě. Obložení je vyvedeno v karbonovém dekoru a atmosféru v interiéru zpříjemňuje 12 reproduktorů značky Bower & Wilkins. Infotainment propojíte s oběma nejrozšířenějšími operačními systémy mobilních telefonů a automatickou součástí výbavy je i navigace s balíčkem asistenčních systémů. Nástup do vozu usnadňuje snížení podvozku a samozřejmostí jsou Full LED světlomety s Matrix technologií.
 
Nové Maserati Levante Trofeo startuje na částce 133 252 € bez DPH a dodání prvních zákaznických aut je naplánované na říjen 2019. Pro Českou republiku je pro letošní rok stanovena kvóta 8 vozů přičemž část je již objednaná. Máte-li o tento výkonný SUV model zájem, nevyplatí se váhat…
 
Maserati v rámci rozšiřování modelové řady Levante představilo také model GTS, který disponuje stejným motorem jako Trofeo, tedy V8 twin turbo s výkonem 530 koní. Tento model, zaměřený především na rychlé překonávání dlouhých vzdáleností v naprostém komfortu a pohodlí se sportovním naturelem je k dispozici již od 116 445 € bez DPH.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás