14. května 2019

Zlepšete své řidičské schopnosti s profesionály ze Scuderia de Adamich
Škola řízení Master Maserati oslaví své 20. výročí ve spolupráci se Scuderia de Adamich
 
Modena, 7. května 2019 – Nová sezóna školy řízení Master Maserati právě začala: na letošní roku je naplánováno celkem 11 kurzů, které se budou konat na italském okruhu Varano de’ Melegari a skončí 7. listopadu tohoto roku.
 
Tento rok slaví slavný trojzubec 20. výročí školy řízení Master Maserati ve spolupráci s italským autodromem Scuderia de Adamich.
 
Projekt Master Maserati byl zahájen na jaře 1999, kdy také proběhl první dvoudenní kurz Master GT na autodromu Autodromo Riccardo Paletti ve Varano de’ Melegari, který navštívilo 12 zákazníků. Účastníci se pod dohledem celoživotního vášnivého závodníka a bývalého jezdce F1 Andrei de Adamiche a jeho zaměstnanců chopili volantu výkonných vozů 3200 GT coupé, aby si vyzkoušeli řadu aktivit v kombinaci s jízdami na okruhu. Vozy vybavené špičkovými systémy zaznamenávajícími údaje z jízdy analyzovaly jejich výkon na trati, poskytovaly cennou zpětnou vazbu a opravovaly chyby při řízení.
 
Mezi první instruktory patřil mimo jiné bývalý jezdec F1 a současný ředitel italského automobilového klubu ACI Milan Ivan Capelli.
 
Od té doby proběhlo více než 500 kurzů řízení Master Maserati s více než 700 dny strávenými na trati. Během dvacetiletého fungování školy se volantu nejrůznějších modelů Maserati chopilo přes 7 000 zákazníků a nadšenců z více než 50 různých zemí.
 
Od roku 1999 až dosud bylo v těchto kurzech použito téměř 30 různých modelů Maserati. Účastníci měli vždy příležitost řídit vlajkovou loď Quattroporte a od roku 2014 také sportovní sedan Ghibli. Od roku 1998 ztělesňoval sportovní charakter značky vůz 3200 GT Coupé, a to do roku 2008, kdy ho nahradily různé verze nového modelu GranTurismo.
 
Vozy z řad Trofeo Maserati, Coupé Cambiocorsa a následně GranSport a GranSport MC jsou také součástí vozového parku používaného v kurzech, které se zaměřují na zdokonalení závodních technik na okruhu. Dnes je GranTurismo MC GT4 hlavním modelem „závodních“ a „mistrovských“ kurzů pro zákazníky a nadšence, kteří tento typ sportovních vozů vyhledávají.
 
V roce 2016 se na trati objevilo také první SUV ve více než stoleté historii společnosti Maserati, model Levante s novým inovativním formátem kombinujícím jízdu na okruhu s off-roadovým zážitkem. Za tímto účelem byla vytvořena nová 11 km dlouhá off-roadová trať v blízkosti okruhu. Díky umístění v přírodní rezervaci nabízí mnoho možností a několik skutečně náročných úseků se spoustou přírodních a umělých překážek, kde se účastníci učí technice jízdy v terénu na palubě modelu Levante SUV.
 
V roce 2019 nabídne škola jízdy Master Maserati nejméně pět různých formátů s mnoha vzrušujícími zážitky za volantem vozů s trojzubcem.
 
Čtyři typy kurzů se zaměřují na jízdu na okruhu Riccardo Paletti v oblasti Varano de’ Melegari v modelech Maserati Quattroporte, Ghibli, GranTurismo, GranCabrio a Levante.
 
Jeden další kurz je speciálně určen pro firmy, které chtějí rozvíjet a upevňovat týmového ducha, užít si spoustu zábavy a vychutnat si charakter jedinečných, zakázkových kurzů ve škole jízdy Master Maserati.
 
Kurzy řízení Master Maserati využívají kompletní řadu vozů ze závodu v Modeně s cílem neustále zlepšovat řidičské dovednosti a styl účastníků díky nepřetržitému koučování ze strany profesionálních řidičů v roli instruktorů.
 
Kurzy jsou přístupné pro všechny nadšence světa Maserati, tedy nejen pro ty, kdo už vůz Maserati vlastní, ale také pro ambiciozní zákazníky. Konají se na autodromu Autodromo Riccardo Paletti v oblasti Varano de’ Melegari, přibližně 20 km od italského města Parma. Okruh dlouhý 2,3 km se vyznačuje slavnou zatáčkou Ferro di Cavallo (podkovou), která testuje kompletní dovednosti řidičů a kombinuje vynikající technické vlastnosti s vysoce profesionálním podpůrným zařízením.
 
Autodrom Scuderia de Adamich je partnerem a koordinátorem školy jízdy Master Maserati od roku 1999. Díky tomuto partnerství, které je dnes silnější než kdykoliv dřív, došlo k průběžnému zlepšování formátů jednotlivých kurzů.
 
Kromě školy jízdy Master Maserati pořádané ve Varano de’ Melegari vznikly v průběhu let další formáty na nejrůznějších místech jako například Master Maserati Ice & Snow v Cortina d’Ampezzo, St Moritz ve Švýcarsku a Arjeplog ve Švédsku (pouze cca sedmdesát kilometrů od polárního kruhu). Tyto kurzy nabízejí účastníkům příležitost zdokonalit si své řidičské dovednosti a ocenit vynikající výkon vozidel Maserati také v extrémním prostředí na kluzkých vozovkách.
 
Více informací naleznete na webových stránkách: www.mastermaserati.com nebo ZDE.

Kontaktujte nás