11. března 2019

Seznamte se s možnostmi individualizace vozů Maserati
Maserati Levante: ONE OF ONE pro Allegru Antinori a interaktivní zážitek se znamenitými italskými výrobky na 89. ročníku autosalonu v Ženevě
 
  • Maserati Levante: ONE OF ONE vyrobený kompletně na míru pro Allegru Antiori studiem Centro Stile Maserati.
  • Interaktivní zážitek u pracovních stolů se znamenitými italskými materiály: Maserati představuje první krok k personalizaci.
 
Ženeva, 5. března 2019 - Největší evropská show roku začala a společnost Maserati představuje vůz Maserati Levante ONE OF ONE, který je předzvěstí budoucího programu úpravy vozů na míru. Byl navržen tak, aby pasoval k profilu Allegry Antinori, viceprezidentky italského vinařství Marchesi Antinori.
Na 89. ročníku autosalonu v Ženevě společnost Maserati dále zdůrazní úpravu vozů na míru a superlativní vyjádření italské identity v kombinaci s mimořádnou řemeslnou zručností, nejmodernější technologií a sofistikovanou estetičností: jedinečný, exkluzivní mix dosažený prostřednictvím interaktivního zážitku, jehož součástí jsou dokonalé italské materiály, které budou k vidění ve stánku.
 
MASERATI LEVANTE: ONE OF ONE PRO ALLEGRU ANTINORI
 
Na autosalonu v Ženevě 2019 předvede Maserati naprostou novinku: Levante ONE OF ONE, předzvěst budoucího programu úpravy vozů Maserati dle individuálního přání zákazníků. Na stánku je představen model Maserati Levante ONE OF ONE kompletně upravený podle požadavků Allegry Antinori, viceprezidentky italského vinařství Marchesi Antinori, světového lídra v oblasti kvalitních vín.
S konfigurací vozu pomáhalo Allegře Antinori studio Centro Stile Maserati v rámci autentického procesu společné tvorby, z něhož se zrodil koncept představující mnohem víc než jen pouhou volbu příslušenství,
Jedinečný projekt, který je vyjádřením samotné Allegry, jejích emocí a životního příběhu. Zvláštní pouto mezi průkopnickým novátorstvím společnosti Maserati realizovaným tímto způsobem a důrazem na detail, který je běžně k vidění v dílnách tradičních řemeslníků, ožívá v podobě jedinečného vozu Maserati.
U tohoto prvního příkladu nového procesu úpravy na míru každý detail navržený Allegrou Antinori úzce souvisí s některou stránkou její osobnosti. Externí konfigurace se vyznačuje výrazným třívrstvým odstínem zelené, speciálním jedinečným lakem inspirovaným barvami toskánských kopců. Externí detaily (kliky dveří, boční větrací mřížky a výplně mřížky) jsou v povrchové úpravě Dark Chrome a dokonale ladí s barvou karoserie, což dodává Maserati SUV skutečně sofistikovaný celkový vzhled.
Interiér modelu ONE OF ONE Allegry Antinori se vyznačuje mnoha jedinečnými kombinacemi, které nebyly nikdy předtím u modelů Levante použity. Spodní palubní deska, dveřní panel, centrální tunelová jednotka a barva sedadel odkazují na teplé odstíny zeminy toskánských vinic.
Jedinečná pravá kůže Pieno Fiore použitá na sedadla představuje další mimořádnou volbu: barvená anilinem a oleji bez povrchové úpravy, zdobená klasickou 3D výšivkou s všívanými knoflíky. Použitá technika dodává interiéru výjimečnou hloubku barev a je velmi příjemná na dotek, a stejně jako víno, i tato kůže věkem zraje.
Centrální tunel má speciální povrchovou úpravu využívající materiál, který je nový i pro samotnou společnost Maserati: uhlíkové vlákno s měděným drátem a lesklou povrchovou úpravou. Opět je zřejmá narážka na panství rodiny Antinori a koncept Cor-Ten, povětrnostně odolnou ocel používanou u staveb ve vinařství Antinori v oblasti Chianti Classico, na půl cesty mezi Florencií a Sienou.
Koberečky z 100% přírodní vlny mohér jsou třešničkou na dortu úpravy na míru s důrazem na každý detail.
 
Interaktivní zážitek u pracovních stolů se znamenitými italskými materiály
 
Kromě svého dlouhodobého partnera a lídra v oblasti luxusního pánského oblečení Ermenegildo Zegna přivítá společnost Maserati na svém stánku také dvě přední řemeslné firmy v tomto oboru: Giorgetti, mezinárodně uznávanou italskou truhlářskou společnost známou svým nábytkem a jedinečnými designovými kousky, a společnost De Castelli, předního zpracovatele kovů specializujícího se na výrobu jedinečných bytových doplňků, povrchů na míru a tvorbu individuálních projektů.
Stánek nabízí interaktivní prohlídku třemi různými tématickými oblastmi, kdy se v každé z nich nachází vlastní pracovní stůl. V každé oblasti budou k vidění materiály a komponenty, které jsou důkazem nikdy nekončící snahy o dosažení dokonalosti, stylu a originality typické pro výrobky navržené a vyrobené v Itálii, a tudíž pro Maserati.
Když mluvíme o inovacích a designu, co se týče přizpůsobení potřebám zákazníka, poprvé v historii využije společnost Maserati místo pro úpravu na míru na stole D-Table, jediném vícedotykovém, interaktivním stole, který se vyznačuje elegantním a sofistikovaných designem. Díky softwaru poslední generace si budou moct zákazníci nakonfigurovat svá vozidla výběrem kombinací exteriéru a interiéru, barev a materiálů jedním dotykem prstu. Zákazníci budou mít jedinečnou možnost vytvořit si vlastní Maserati pomocí funkcí úpravy na míru, které budou na stánku k dipozici.
 
Ermenegildo Zegna - pracovní stůl
 
Pracovní stůl Zegna je znázorněním krejčovského ateliéru Zegna-Maserati od první fáze tkaní materiálu PELLETESSUTATM s použitím špulek masivních pruhů kůže po kotouče výsledných tkaných materiálů v barvách kůže Maserati (černá, světle hnědá, červená a tmavě hnědá).
PELLETESSUTATM (tkaná kůže) se přizpůsobí tvaru zvlněného povrchu palubní desky Quattroporte Maserati (hlavní prvek interiéru, na kterém PELLETESSUTATM skvěle sedí; trojrozměrnost tkaných pruhů kůže poskytuje tomuto prvku povrch příjemný na dotek, vrací mu světlo a texturu a dodává mu výrazný objem) stejně jako kvalitní obuv šitá na míru. Na stole naleznete dvě palubní desky Quattroporte potažené černou a světle hnědou látkou PELLETESSUTATM.
Na stole bude také k vidění pět dekorativních prvků lemování dveřních panelů Levante, které nabízejí možnost přizpůsobení materiálu Maserati PELLETESSUTATM podle svých potřeb.
Obložení z materiálu PELLETESSUTATM je výsledkem studií a konstrukčního výzkumu studia Ermenegildo Zegna a společnosti Maserati, který zkoumá žakárový design kombinující barvy, grafické prvky a vzory s ohledem na potenciální úpravu na míru.
Skici znázorňují výzkum studia Centro Stile Maserati zaměřený na textury, jejich vizuální aplikaci na různé komponenty a snahu o vyvážení a harmonizaci barev v kontextu automobilového interiéru.
 

Giorgetti - pracovní stůl
 
Hlavním rysem pracovního stolu Giorgetti je znamenité zpracování dřeva a truhlářské dovednosti. Na třech vložkách palubní desky Quattroporte společnost Giorgetti dokazuje hlavní roli dřeva u interiérových prvků Maserati, a poukazuje na to, jak počáteční mechanické procesy navazují na manuální zpracování, které zahrnuje postupy jako precizní řezbářství, soustružení a modelování tří z 12 druhů dřeva společnosti Giorgetti: jasanu, vlašského ořechu a javoru.
Součástí stolu je také deska z patinovaného jasanu s dekoracemi Shibori, která se stala inspirací pro dvě palubní desky Quattroporte vyznačující se touto technikou ve verzi mikro shibori, jejíž styl a výraz se promítá do všech vzorovaných částí. Nejmenší vložky palubní desky se vyznačují stejnou úpravou jako velké prvky na panelové desce ve stylu sukového patinovaného jasanu a přírodního sukového jasanu.
Stůl završují dýhované desky, které jsou výsledkem stylistického výzkumu, při kterém společnosti Giorgetti a Maserati experimentovaly s druhy dřeva přetvořenými na grafickou krajinu, jako v případě dřeva Ziricote, nebo s dynamickými efekty textury, jako v případě dřeva Tanganika Frise.
 

De Castelli - pracovní stůl
 
Tento pracovní stůl znázorňuje dynamické setkání italské bravury společnosti De Castelli, co se týče kreativní povrchové úpravy kovů, a touhy společnosti Maserati pojmout a vyjádřit tuto poezii prostřednictvím kovu. Důmyslnost procesů zpracování kovu, které byly využity u komponent v interiéru (palubní deska a obložení pedálů), ještě více vyzdvihuje celý interiér, a to nejen formálně, ale také vnesením smyslu pro poezii a texturní přitažlivosti. Vyprávění příběhů inspirované bohatou barevnou škálou italského moře a krajiny.
Čtyři kovové plechy jsou názornou ukázkou procesu zpracování polotovaru. Deska ze surového materiálu ve své nejčistší formě projde fází manuálního tepání, při které je z ní vytvarována palubní deska Quattroporte Maserati. Hlavní prvek tohoto interiéru se dokonale hodí na vyjádření jemného chromatického a poetického přechodu povrchové úpravy DeMarea, která byla vybrána pro toto výjimečné umělecké dílo. Ostatní dva prvky znázorňují fázi oxidace a přeměny mosazného povrchu: lidská ruční práce, kreativita a smysl pro estetično rozhodují, kdy zastavit čas a přerušit proces oxidace, když je zřejmé, že nastal dokonalý okamžik vzniku barevného přechodu DeMarea. Vše spočívá v definování jedinečnosti každého detailu.
Vyprávění příběhů na řemeslném pracovním stole a kreativním místě pokračuje za pomoci nástrojů nebo historických pomůcek, když je z kovového plechu vytvarováno umělecké dílo.
Kovový plech projde různými povrchovými úpravami, aby mohl vyjádřit znamenitost světa De Castelli, nemluvě o citu pro styl společnosti Maserati.
Na pracovním stole je také k vidění palubní deska Quattroporte s konečnou úpravou z železa DeMarea, mědi DeMarea a mosazi DeMarea. Trilogie DeMarea je názornou ukázkou jediného procesu složeného z vrstvených, polysémických manuálních postupů oxidace. Všechny jsou inspirovány italským mořem a krajinou, které jim dodávají efekt akvarelových barev, a přitom vzbuzují pocit texturní spletitosti a evokují dojem vln tříštících se o typické benátské kotevní sloupy .
Setkání společnosti De Castelli a Maserati se promítlo také do pedálů. Tyto klíčové části řízení automobilu jsou zdobeny procesem ruční oxidace, který dodává měděné sadě DeMarea Copper elegantnější a sofistikovanější šmrnc v kombinaci s luxusním čalouněním z kůže Saddle Extra v barvě vegetal inspirované podešví obuvi na míru. Železná sada DeMarea Iron chlubící se logy s vyrytým názvem Maserati se liší výraznějším dojmem umělecké dílny.
Skici poukazují na snahu o nalezení inspirace v oblasti textury ze strany studia Centro Stile Maserati. Vizuální aplikace u různých prvků zajišťuje vyváženost a harmonizaci barev v kontextu automobilového interiéru.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás