5. března 2019

Maserati si na tradiční autosalon v Ženevě připravilo spoustu novinek.
Maserati na 89. ročníku ženevského autosalonu Geneva International Motor Show
 
  • Na autosalonu bude poprvé představen model Levante Trofeo V8 Launch Edition v limitované edici 100 kusů.
  • Interaktivní prohlídka vybraných prvků špičkové italské řemeslné práce: Maserati představuje první krok směrem k personalizaci.
  • Na stánku bude k vidění kompletní řada MY19 ve verzích GranLusso a GranSport.
  • Quattroporte S Q4 GranLusso a Levante S Q4 GranSport MY19 s doplňky Zegna PELLETESSUTA
  • S cílem ukázat sportovní DNA značky s trojzubcem je pro návštěvníky připraven model GranTurismo MC v barvě Grigio Lava Matte v nové exkluzivní konfiguraci.
  • Budoucnost historického výrobního závodu v Modeně je jasně daná.
 
Modena, 28. února 2019 – Maserati představuje Levante Trofeo Launch Edition v limitované edici 100 kusů na první a nejdůležitější výstavě roku v Evropě. Tento exkluzivní vůz bude hvězdou stánku spolu s ostatními modely řady MY19. Premiéru na autosalonu v Ženevě slaví také interiéry z exkluzivního nového materiálu PELLETESSUTA™ vyrobeného módním domem Ermenegildo Zegna výhradně pro společnost Maserati. Maserati také odkáže na sportovní DNA této značky a poprvé předvede model GranTurismo MC (akronym pro Maserati Corse) s exteriérem v barvě Grigio Lava Matte v kombinaci s interiérem z uhlíkových vláken. Společnost Maserati také oznámila zahájení prodeje modelů Levante Trofeo a Levante GTS v Evropě.
O další vývojový trend se společnost podělí při zahájení autosalonu, kde bude prezentovat schopnost vyrábět automobily na míru. Bude se jednat o strhující jedinečný model sestavený na žádost konkrétního zákazníka.
 
LIMITOVANÁ EDICE LEVANTE TROFEO LAUNCH EDITION
 
Maserati uvádí na trh nový model - Levante Trofeo Launch Edition v limitované edici 100 kusů. Levante Trofeo Launch Edition bude k dostání nejen v barvě Blu Emozione Matte, kterou můžete vidět na autosalonu v Ženevě, ale také v jedinečných barvách Giallo Modenese a Rosso Magma. Interiér se pyšní sportovními sedadly z prémiové svrchní přírodní kůže Pieno Fiore s kontrastními švy a vyšívaným logem Trofeo na opěrce hlavy v modré, červené nebo žluté barvě. Výrazným prvkem jsou exkluzivní vložky nárazníků z uhlíkového vlákna, boční prahy a speciálně navržená kapota.
Ráfky Orione 22“ jsou k dispozici v matné nebo lesklé černé povrchové úpravě a brzdové třmeny ve stříbrném, modrém, žlutém nebo červeném odstínu.

Levante Trofeo je vybaveno jedním z nejvýkonnějších motorů, které byly kdy namontovány do silničního auta Maserati. Představujeme vám motor V8 3,8 l Twin Turbo kalibrovaný pro dokonalé spárování s inteligentním systémem pohonu všech kol Q4 s novým designem klikové skříně, novým olejovým čerpadlem, přídavným řemenem a jiným uspořádáním elektroinstalace.
Jako všechny benzinové motory Maserati byl i V8 smontován u Ferrari v Maranellu. Co se týče zrychlení z 0 na 100 km/h, chronometr ukazuje 4,1 vteřiny, a maximální rychlost se blíží téměř 300 km/h.
Levante Trofeo je vybaveno osmirychlostní automatickou převodovkou ZF používanou ve všech verzích Levante, která je ceněna pro svou všestrannost a sportovní charakter.
Nově byl zaveden jízdní režim Corsa s funkcí Launch Control (navíc ke stávajícím režimům I.C.E., Sport a Off Road), který zdůrazňuje sportovní charakter dokonalého SUV od Maserati. Jízdní režim Corsa během zrychlení ještě více zlepšuje reakci motoru a otevírá výfukové ventily, a zároveň přináší rychlejší řazení, nižší výšku vzduchového odpružení, sportovnější zavěšení Skyhook a optimalizované nastavení inteligentního systému pohonu všech kol Q4. Také vzájemně reaguje se systémem regulace podkluzu kol a ESP pro maximální požitek z řízení. 
Výrazným prvkem modelu Levante je integrovaný systém řízení vozidla (IVC), který zajišťuje působivou dynamiku řízení, lepší výkon a zážitek z řízení pravého Maserati, který předchází nestabilitě vozidla, místo aby „opravoval“ chyby řidiče jako tradiční elektronický stabilizační systém (ESP).
Ideální poměr hmotnosti 50:50 a nízké těžiště běžné u všech modelů Levante v kombinaci s pečlivě vyladěnými  nápravami a širšími 22palcovými zadními pneumatikami na kovaných kolech ze slitiny hliníku zaručují dokonale vyvážené řízení a boční stabilitu nového modelu Trofeo.
Nezaměnitelný design Levante dosáhl u tohoto modelu nové úrovně sportovního vzhledu díky níže posazenému splitteru, bočním lopatkám u předních přívodů vzduchu, vložkám bočních prahů a zadnímu difuzoru z ultralehkého uhlíkového vlákna s vysokým leskem.
Přední část modelu Levante Trofeo je osazena adaptivnímu světlomety s technologií Full Matrix LED, maskou chladiče s dvěma svislými členy v povrchové úpravě Black Piano, spodní mřížkou s voštinovou strukturou, klikami dveří v barvě karoserie a vysoce výkonnými brzdovými třmeny v červeném, modrém, černém, stříbrném nebo žlutém odstínu. Vše završuje logo Saetta Trofeo, které zkrášluje kultovní C sloupek modelu Levante ve stylu kupé.
Uvnitř kabiny naleznete množství elegantních prvků, které vozu dodávají atmosféru skutečného přepychu. Kůže Pieno Fiore se díky svému přírodnímu, měkkému povrchu a jedinečnému charakteru, který během let získá, nepodobá žádné jiné kůži využívané v automobilovém průmyslu.
Úžasný, čistě sportovní charakter modelu Levante zdůrazňují nové detaily z matného uhlíkové vlákna D3 Touch, speciální grafika sdruženého panelu, koberečky se symbolem Trofeo a hodiny Maserati s jedinečným ciferníkem. Palubní nastavení je doplněno prémiovým audio systémem Bowers & Wilkins s výkonem 1 280 wattů, 17 reproduktory a efektem prostorového zvuku, díky kterému si budete připadat jako v koncertní síni.
 
Levante Trofeo je vůbec první vůz Maserati vybavené 22" koly z kovaného hliníku. Z toho důvodu společnost Maserati spolupracovala se společností Continental, aby mohla poskytnout nové pneumatiky SportContact™ 6 ve standardním vybavení. Nové ultra sportovní pneumatiky výrazně přispěly k dosažení znamenitého a vyváženého řízení, a vynikajícímu chování při zatáčení nejvýkonnějšího automobilu Maserati na trhu. 
 
PERSONALIZACE
 
Stánek společnosti Maserati na 89. ročníku ženevského autosalonu je mimořádný způsobem, jakým se soustředí na charakteristické „italství“, řemeslné zpracování a přizpůsobení potřebám zákazníka, což jsou faktory, které společnost Maserati vedly k tomu, aby kromě svého dlouhodobého partnera a lídra v oblast luxusního pánského oblečení Ermenegildo Zegna přivítala ve svém stánku dvě další přední řemeslné firmy v tomto oboru: Giorgetti, mezinárodně uznávanou italskou truhlářskou společnost známou svým nábytkem a jedinečnými designovými kousky, a společnost De Castelli, předního zpracovatele kovů specializujícího se na výrobu jedinečných bytových doplňků, povrchů na míru a tvorbu individuálních projektů.
U Maserati se tradice stává inovací. Kombinace vytříbeného řemeslného zpracování, vyspělé technologie a sofistikovaného designu dává vzniknout exkluzivní a jedinečné směsi, kterou umí u svých automobilů aplikovat pouze Maserati.
Stánek nabízí naučnou prohlídku třemi speciálními tématickými oblastmi. V každé oblasti budou k vidění nástroje, materiály a komponenty speciálně navržené společností Zegna, De Castelli a Giorgetti, které jsou důkazem nikdy nekončící snahy o dosažení dokonalosti, stylu a originality, které jsou typické pro výrobky navržené a vyrobené v Itálii, a tudíž pro Maserati.
Když mluvíme o inovacích a designu, co se týče přizpůsobení potřebám zákazníka, poprvé v historii využije společnost Maserati místo pro individualizaci na stole D-Table, jediném interaktivním stole, který kombinuje software poslední generace s elegantním, sofistikovaným designem.
 
ERMENEGILDO ZEGNA
 
Společnost Zegna je dlouhodobým partnerem Maserati a na autosalonu v Ženevě představí ve světové premiéře nové automobilové interiéry ze speciální vyčiněné kůže nappa PELLETESSUTA™, která je výsledkem průkopnického výzkumu společnosti Ermenegildo Zegna s cílem vytvořit luxusní, inovativní, lehkou a měkkou tkaninu, která je všestranná a hodí se na výrobu různých produktů od bytových doplňků po multimediální příslušenství.
Pouto mezi společnostmi Zegna a Maserati každý rok sílí, do značné míry díky historické podobnosti těchto dvou značek.
Skupina Ermenegildo Zegna je jedním z nejuznávanějších podniků v Itálii. Byla založena v roce 1910 v oblasti Trivero, v bielských Alpách, mladým podnikatelem Ermenegildem, který měl vizi, že bude vyrábět eticky nejpřepychovější látky na světě inovováním a využíváním nejlepších, luxusních vláken získávaných přímo ze zemí původu. V současné době řídí společnost čtvrtá generace rodiny Zegna. Skupina, která od konce 80. let zavádí strategii vertikální integrace, vytvořila světovou luxusní značku, která v současnosti nabízí látky, oblečení a doplňky. Dnes má 504 prodejen jedné značky ve více než 100 zemích, z nichž je 272 ve vlastnictví společnosti.
 
 
GIORGETTI
 
Truhlářská tradice Giorgetti začala v Brianze v roce 1898. O více než 120 let později se stále vyvíjí a inovuje. Společnost hledí do budoucnosti, aby zjistila, jak komunikovat a udržet se na vrcholu přes všechny změny v dynamicky se měnícím světě. Součástí postoje společnosti Giorgetti k navrhování interiérů je průzkum chování a vkusu na různých trzích, vytváření kousků, které se vymykají všem formálním konvencím a mohou společně vyváženě fungovat v jakémkoliv kontextu a bořit kulturní předsudky.
Výrobky společnost Giorgetti jsou ideálním ztělesněním hrdého motta: „Vyrobeno v Itálii“. Od designu, kreativity a stylu po skutečné vyrobení hotového výrobku je celý výrobní proces realizován v Itálii vysoce kvalifikovanými pracovníky, kteří se pyšní znamenitými dovednostmi v nábytkářském průmyslu.
Výrobní prostředky založené na řemeslné výrobě související s frází „Vyrobeno v Itálii“ přesahují logický základ standardizovaných, masově vyráběných produktů a zajišťují vysokou míru přizpůsobení výrobku potřebám zákazníka.
Nezbytné úsilí řemeslných mistrů dodává projektům společnosti Giorgetti kouzlo jedinečných, ručně vyráběných kousků.
 
DE CASTELLI
 
Společnost De Castelli plánuje dostát svému závazku obnovit výsadní postavení kovu v projektovém experimentování, a proto napojuje řemeslný koncept a přístup k práci na typicky průmyslové procesy, čímž vzniká výrazná syntéza, která vede k nebývalým výsledkům. Výsledkem setkání s designem je přístup k materiálu založený na respektu k jeho obrovskému potenciálu, včetně méně očividných možností, které se postupně vynořují ve skupině sériově vyráběných produktů a jsou zároveň jedinečné. Nejen proto, že ruka, která je vytvořila, je jedinečná, ale kvůli jedinečnosti kulturního procesu, který klade hlavní důraz na estetickou, spíše než na čistě funkční, hodnotu prvotního materiálu, se kterým společnost De Castelli tvaruje obytné prostory. To vyvrací přesvědčení limitující použití chladného kovu na okrajové části v návrzích interiérů a staví ocel, mosaz a měď, a jejich nesčetné variace a povrchové úpravy do centra kompletně nového scénáře, kde se mohou konečně ukázat v plné kráse.
Delabré je název řemeslné povrchové úpravy vytvořené a realizované společností De Castelli. Spočívá v ruční oxidaci materiálů jako je ocel, měď a mosaz, která vytváří jedinečné, neopakovatelné a barevné efekty.
 
OSTATNÍ MODELY ŘADY Maserati: Grantusimo MC, Quattroporte a Ghibli
 
Návštěvníci autosalonu v Ženevě uvidí na výstavě také model GranTurismo MC (akronym pro Maserati Corse), který je dokonalým příkladem sportovní DNA společnosti Maserati. Model GranTurismo MC se pyšní novou exkluzivní konfigurací, vůbec poprvé s exteriérem v barvě Grigio Lava Matte a verzí Nerissimo Carbon Pack s kontrastní konečnou úpravou Black Chrome u různých detailů: horní část mřížky s černými vertikálními lamelami a trojzubcem uprostřed, profily zavazadlového prostoru, nápisy na dveřích, logo na sloupcích a boční přívod vzduchu. Exkluzivní černou povrchovou úpravou se vyznačují také kliky dveří, výfukové potrubí a rámy oken. Co se týče interiéru, budou k dispozici sady z uhlíkového vlákna na míru.
Na stánku budou také k vidění jiné modely Maserati, včetně Levante S Q4 GranSport v exkluzivním verzi s exteriérem v bronzové barvě a interiérem z materiálu Zegna PELLETESSUTA™. Sportovní leštěné ráfky Helios 21". Poprvé v historii dlouholetého partnerství se společností Zegna bylo přizpůsobení potřebám zákazníka rozšířeno také na verze GranSport řady Maserati. U tohoto modelu Levante, prvního SUV během více než stoleté historie Maserati, se jedná o velmi sofistikovanou kombinaci.
K vidění bude také model Maserati Quattroporte S Q4 GranLusso s karoserií v barvě Blu Sofisticato a interiérem z PELLETESSUTA™ Zegna. Tento model přichází s mimořádně elegantní konfigurací, která znovu podtrhne exkluzivní, luxusní charakter italské vlajkové lodi, jejíž počátky sahají do roku 1963, kdy byla navržena 1. řada aspirující na to, stát se řadou nejrychlejších sedanů na světě. 21" hliníkové ráfky Atlante s modrými brzdovými třmeny a sportovními sedadly podtrhují dvojí charakter tohoto modelu.
Na stánku budou dále vystaveny dva modely Maserati Ghibli S Q4 (verze GranSport a GranLusso) s výkonem 430 koní. Zvenku je verze GranSport nalakována metalízou Grigio Maratea a zevnitř vybavena sadou Nerissimo s červeným interiérem z přírodní kůže Pieno Fiorea černým švy, navíc se střešním lemováním v barvě Black Alcantara. 21" ráfky v barvě Glossy Black Titanium dodávají sedanu Maserati, který se pyšní inteligentním systémem pohonu všech kol Q4, jedinečný a nezaměnitelný charakter. Eleganci verze GranLusso zdůrazňuje třívrstvý lak Bianco Alpi v exteriéru a 20" ráfky Teseo. Uvnitř naleznete kombinaci černé přírodní kůže Pieno Fiore v kombinaci s dubovými lištami a střešním lemováním v barvě Grey Alcantara.
Celá řada MY19 složená z modelu Ghibli, Quattroporte a Levante těží z luxusních úprav, zaměřených na podtržení stylu Maserati.
Sedany i SUV se specifikacemi MY19 jsou vybaveny nově navrženou řadicí pákou s nižším zdvihem, která se vyznačuje intuitivnějším řazení a lepším ovládáním.
Model Maserati Levante Trofeo určený pro Evropský trh má výkon až 580 koní při 6 250 ot./min a dosahuje extrémně vysoké rotace se zachováním stejného točivého momentu 730 Nm, se širokou využitelností od 2 500 do 5 000 ot./min. Levante Trofeo se vyznačuje charakteristickým rysem okamžitého dosažení vysoké úrovně točivého momentu při nízkých otáčkách, který si zákazníci tohoto typu SUV cení. Díky novým turbodmychadlům se zvýšeným průtokem, nově navrženou hlavou válce se speciálními vačkovými hřídeli a ventily, novým pístům a ložiskům ojnic dosahuje Levante Trofeo působivého výkonu v kombinaci se speciálním mapováním kalibrace motoru.
Nový Levante Trofeo se vyznačuje adaptivními světlomety s technologií Full Matrix LED ve standardní výbavě. Ve srovnání s bi-xenonovými světlomety nabízí LED technologie o 20 % lepší viditelnost a o 32 % chladnější světlo a světlomety, které vydrží dvakrát déle.
Světlomety full LED využívají digitální kameru namontovanou za zpětné zrcátko podporující systém detekce Glare-free High Beam, který řidiči umožňuje nechat zapnutá dálková světla, aniž by oslňoval řidiče jedoucí v protisměru. Systém dokáže kolem ostatních vozidel vytvořit „neoslnivou zónu“ dynamickým přepínáním technologie LED matrix. Světlomety full Matrix LED umějí vytvořit až čtyři světelné tunely najednou, přičemž každý tunel je stejně velký jako překážka.
Brzdový systém Brembo si skvěle poradí s vysokým výkonem Levante Trofeo. Přední brzdy byly vybaveny šestipístovými hlinkovými jednoblokovými třmeny fungujícími na vrtaných kotoučích o velikosti 380 mm x 34 mm, zatímco dozadu byly namontovány čtyřpístové hliníkové jednoblokové třmeny s odvětrávanými vrtanými kotouči o velikosti 330 mm x 28 mm. ABS bylo podrobeno speciálnímu naladění pro verzi Trofeo.
Levante, Ghibli a Quattroporte disponují stejným MTC+ infotainment systémem s 8,4palcovou vícedotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením a dvojitou otočnou pákou na středovém panelu.
V řadě MY19 lze vybírat z devíti barev karoserie u modelu Quattroporte a deseti u modelu Ghibli a Levante. K dispozici je nyní nový třívrstvý lak, který je přímo zrozen k potržení designu jednotlivých modelů: elegantní Blu Nobile.
V široké řadě hliníkových kol navržených speciálně pro jednotlivé modely Maserati je nyní v katalogu MY19 pět zcela nových návrhů ve velikosti 20 a 21 palců, dva pro každý model Levante a Quattroporte a jeden pro model Ghibli.
 
HISTORICKÝ ZÁVOD V MODENĚ
 
Co se týče historického závodu v Modeně, společnost Maserati nedávno oznámila, že se tato továrna soustředí na výrobu speciálních vysoce výkonných, technologicky špičkových sportovních vozů, přesně podle tradice a hodnot značky, která vyrábí své vozy v Modeně už od roku 1939.
Bude využívat know-how a zkušenosti personálu, který se dlouhodobě zabývá výrobou automobilů, což si žádá velmi speciální výrobní cyklus: plnohodnotnou synergii řemeslného zpracování a novátorství, pečlivý důraz na detail a nejvyšší standardy kvality vedoucí k výrobě jedinečných, exkluzivních výrobků, které představují celosvětově to nejlepší ze značky „Made in Itály“.
Stávající výrobní linky budou zmodernizovány, nebo spíše zcela zrenovovány, a to od letošního podzimu: výroba prvních nultých sérií nového modelu, typického sportovního vozu Maserati, začne v první polovině příštího roku.
 
 
 
Octo Maserati GranLusso a GranSport od Bulgari
 
Výsledkem prestižního partnerství společnosti Maserati s Bulgari, které vzniklo v roce 2012, je vznik dvou exkluzivních náramkových hodinek: Octo Maserati GranLusso a Octo Maserati GranSport od Bulgari speciálně navržené pro majitele vozidel této značky se vyznačují působivým ciferníkem (se zpětnou minutovou ručičkou a funkcí jumping hour), který se podobá otáčkoměru Maserati, zatímco prošívaný kožený pásek připomíná čalounění vozů s trojzubcem.
 
Kolekce Ermenegildo Zegna Maserati Capsule na jaro a léto 2019
 
Společnost Ermenegildo Zegna a Maserati na autosalonu v Ženevě s potěšením představí novou kolekci Maserati Capsule na jaro a léto 2019: vybranou kolekci koženého zboží, cestovních oděvů a elegantních doplňků znázorňující znamenitost, která tyto dvě ikonické italské značky proslavila. Na základě osvědčeného partnerství z roku 2013 nabízejí společnosti Maserati a Zegna výrobky bezkonkurenční kvality co se týče detailů, výkonu a designu, vyrobené na míru těm, kteří se rádi obklopují luxusem. Kolekce Maserati Capsule Collection je k dispozici ve vybraných prodejnách Ermenegildo Zegna po celém světě a na Zegna.com
 
Maserati S.p.A.
 
Společnost Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných automobilů s úžasným charakterem, které jsou vždy okamžitě rozpoznatelné. Vždy byly považovány za měřítka v automobilovém průmyslu a díky svému stylu, technologii a přirozeně exkluzivnímu charakteru potěší i ten nejvybíravější a nejnáročnější vkus. Ambasadory tohoto dědictví jsou vlajková loď Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, první SUV společnosti Maserati Levante a sportovní automobily GranTurismo a GranCabrio s benzinovými a dieselovými motory, pohonem zadních nebo všech kol, nejlepšími materiály a vynikajícím technickým řešením je řada kompletnější než kdykoliv dřív. Tradice úspěšných automobilů, které nově definují podobu italského sportovního vozu z hlediska designu, výkonu, pohodlí, elegance a bezpečnosti.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Kontaktujte nás