11. září 2018

Na dalším závodě 24H Series v Barceloně jsme měli důvod k oslavě
Již pátý podnik vytrvalostních závodů 24H Series 2018 přivítal okruh v Barceloně.  Český tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha nechtěl nic nechat náhodě a po předcházejícím vítězném závodě 24-hodin Portimao přivezl do Katalánska k další 24-hodinovce vůz Ferrari 488 GT3 po kompletní revizi, mimo jiné i s repasovaným motorem.

V pátek – ještě před zahájením oficiálního programu - došlo při volném testování k technickému problému s brzdami, jenž měl za následek kontakt se svodidly, při kterém byla poškozena levá strana českého Ferrari 488 GT3. Mechanici českého týmu opět odvedli skvělou práci a během tří hodin uvedli Ferrari do takového stavu, kdy se vůz ještě mohl zúčastnit oficiálního volného tréninku i kvalifikace. V ní se českému týmu nakonec podařilo dosáhnout na šestou příčku v celkovém pořadí. Lepšímu výsledku zabránil silný provoz na trati. Přesto však bylo čelo startovního roštu velmi vyrovnané – v jedné vteřině bylo srovnáno 9 vozů GT pěti různých značek!

V Barceloně se na start nakonec postavilo celkem 48 závodních automobilů  - 27 ve třídě GT a 21 cestovních vozů TCR. Barvy Ferrari tentokrát hájily i týmy Rinaldi a FF Corse, které přivezly stejný typ – Ferrari 488 GT3. 24-hodinový závod byl zahájen v sobotu přesně v poledne, za příjemných letních teplot okolo 27°C. Český tým se během první hodiny propracoval na druhé místo a od čtvrté do šestnácté hodiny závodu si i díky výbornému taktickému postupu držel první místo v celkovém pořadí. Před pátou hodinou ranní se bohužel objevily další technické problémy s brzdami, což způsobilo další neplánovanou zastávku v boxech a bylo příčinou poklesu na druhé místo. Všichni tři jezdci týmu – Jiří Písařík, Josef Král, Matteo Malucelli – se nechtěli vzdát šance na vítězství a pokračovali ve stíhací jízdě vedoucího Porsche 911 GT3 německého týmu Herberth Motorsport. Po ujetí 676 kol se nakonec museli spokojit s druhým místem, na vítěze ztratili pouhé 1 kolo, pronásledovatelé na třetím místě měli ztrátu již 7 kol.

Poslední evropský závod 24H Series proběhne v polovině října v belgickém Spa.

Tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha má stále šanci na vítězství v celkové klasifikaci 24H Series 2018.

Kontaktujte nás