16. srpna 2018

Všichni tři jeho jezdci na stupních vítězů
Všichni tři jeho jezdci na stupních vítězů

Pravidelný účastník značkového seriálu Ferrari Challenge – závodní tým Scuderia Praha – se v polovině července po delší době představil českým fanouškům na Masarykově okruhu v Brně.
K lokálnímu závodu nastoupil v zatím nejsilnější letošní sestavě, barvy Scuderia Praha reprezentovali kmenoví jezdci Dušan Palcr (Coppa Shell) a Ján Daniš (Trofeo Pirelli), které doplnil Robert Pergl (Trofeo Pirelli), jenž se do Ferrari Challenge vrátil po téměř čtyřech letech.

Výkony všech tří jezdců již ve volných trénincích naznačovaly, že by český tým nemusel z Brna odjíždět s prázdnou.

V divizi Trofeo Pirelli se pohyboval neustále v popředí Ján Daniš, který završil sobotní kvalifikaci na skvělém celkovém čtvrtém místě. V sobotním závodě pak dojel na druhém místě mezi amatéry - což znamenalo první víkendové stupně vítězů pro český tým. Robert Pergl bohužel musel po kontaktu se soupeřem odstoupit.

V neděli si jezdci Scuderie Praha své role prohodili – Robert Pergl si po bojovné jízdě dojel pro druhé místo a tím také pro své první letošní stupně vítězů mezi amatéry, Ján Daniš zůstal stát na trati po tvrdém kontaktu od soupeře již v prvním kole.

I v divizi Coppa Shell se celou dobu pohyboval v popředí hodnocení amatérů Dušan Palcr, což následně potvrdil čtvrtou pozicí na startovním roštu. V sobotním závodě dokázal předjet několik jezdců, dostal se až na třetí místo, které ale bohužel ztratil v předposledním kole závodu kvůli vadnoucím pneumatikám. V neděli si však vše vynahradil a po přechozím úspěchu v italském Misanu se letos již podruhé probojoval na stupně vítězů, v tomto případě na bronzový stupínek.

Tým a jeho jezdci odjížděli z Brna spokojeni, současná výkonnost je příslibem do dalších závodů, kdy není nereálné zopakovat umístění na stupních vítězů.

Kontaktujte nás