16. července 2018

Nové Maserati Levante GTS s výkonem 550 koní se představilo spolu se špičkovou verzi Trofeo na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
  • Nové Levante GTS spojuje výkon motoru V8 550 k s inteligentním pohonem všech kol Q4.
  • Sportovní a atraktivní exteriér GTS základem pro modernizaci Levante GranSport pro rok 2019.
  • Nově navržený volič převodovky se snazším ovládáním v Levante, Ghibli a Quattroporte.
  • Nové barvy, design kol, interiéry s přírodní kůží Pieno Fiore a vylepšený paket Nerissimo.
  • Systém IVC standardně a Full LED Matrix světlomety pro model Levante.
Maserati vybralo věhlasný motoristicky Festival rychlosti v Goodwoodu za místo světové premiéry nového modelu Levante GTS. Nově představené provedení SUV s motorem V8 je sesterským vozem špičkové varianty Levante Trofeo, která na této nejprestižnější události pro příznivce automobilů slaví evropskou premiéru. Festival v Goodwoodu je od roku 1993 dechberoucí přehlídkou automobilových unikátů a hvězd motorsportu. Během čtyřdenního svátku motorismu se předpokládá návštěva více než 200 000 fanoušků.

Motor V8 Twin Turbo v Levante GTS je stejný 3,8litrový osmiválec s úhly svírajícími úhel 90° jako v Quattroporte GTS, ale pro model Levante byl přepracován tak, aby spolehlivě fungoval s inteligentním pohonem všech kol Q4. Výkon činí 550 k (404 kW) při 6250 otáčkách za minutu, točivý moment vrcholí hodnotou 730 Nm mezi 2500 a 5000 otáčkami. Stejně jako všechy benzinové motory Maserati je i tento osmiválec vyráběn u automobilky Ferrari v Maranellu.
Díky mimořádně nízkému poměru hmotnosti a výkonu 3,9 kg/k stačí modelu Levante GTS pouze 4,2 s k dosažení rychlosti 100 km/h. Nejvyšší rychlost 292 km/h odpovídá modernímu supersportu skrytému v karoserii technicky vytříbeného SUV.

Tuhý a perfektně vyvážený podvozek Levante dostal další úpravy, které zajišťují snadnou ovladatelnost i tak mimořádně výkonného vozu, jakým GTS bezesporu je. Díky tomu jsou jízdní vlastnosti nového osmiválcového SUV zcela v duchu vozidel Gran Turismo.
Nezaměnitelný design modelu Levante dosáhl v provedení Trofeo zcela nového výrazu a GTS přebírá stejnou architekturu přední části, kterou charakterizuje nízká příď a nápadný zadní nárazník, dodávající vozu sportovní a současně rafinovanou vizáž.

Tvůrci interiéru navrhli nové prvky, aby v kokpitu Levante GTS vytvořili elegantní a osobité prostředí. Standardně se dodává čalounění z kůže Full Premium, za příplatek je k dispozici přírodní useň Pieno Fiore, nechybějí sportovní pedály nebo audio souprava Harman Kardon se 14 reproduktory.

Spolu s novými osmiválcovými verzemi přináší modelová řada Levante mnoho nových prvků, jakou jsou adaptivní Full LED Matrix světlomety dodávané na přání nebo standardně montovaný systém IVC (Integrated Vehicle Control), který je již k dispozici v sedanech Ghibli a Quattroporte. Namísto případné korekce vozu v nestabilních situacích, pomáhá systém IVC předcházet jakémukoli náznaku smyku, čímž zlepšuje aktivní bezpečnost, zdokonaluje jízdní dynamiku a zajišťuje mnohem lepší zážitek z jízdy.

Jemná zdokonalení a nová výbava pro oba sedany Maserati i SUV Levante
Všechny modelové řady Ghibli, Quattroporte a Levante dostaly pozměněný volič samočinné převodovky, který byl poprvé představen ve špičkové verzi Levante Trofeo. Jeho předností je více intuitivní řadicí schéma, kratší dráha a vylepšené ovládání. Řidič nyní může osmistupňovou převodovku ZF používat v plně automatickém, anebo manuálním režimu jednoduchým vychýlením páky zprava doleva. Tlačítko „P“ pak slouží k snadné aktivaci parkovacího režimu.
Palubní infotainment MTC+ získal ve všech automobilech kvalitnější displej s jemnější grafikou a také vylepšenou ergonomií ovládacích prvků klimatizace. Luxusní interiéry Maserati poprvé dostaly přírodní kůži Pieno Fiore, která je svou úrovní nesrovnatelná s jakýmkoli jiným materiálem používaným v automobilovém průmyslu, a to díky její přírodní struktuře, jemnosti a unikátnímu charakteru, kterého dosahuje v průběhu dalších let.
 
Přírodní kůže Pieno Fiore se dodává standardně do Levante Trofeo, za příplatek si ji mohou objednat zájemci do všech verzí SUV Levante a sedanů Ghibli a Quattroporte. K dispozici jsou tři barevná provedení: černé, červené a hnědé, všechna se specifickým obšitím sedadel a dvojitým obšitím na dveřních panelech. Maserati také nabízí dvě nové dýhy ve vysokém lesku pro Ghibli a Quattroporte a tři pro Levante.

Proměnou prošla pro rok 2019 také nabídka barev: zákazníci Quattroporte mohu vybírat z deseti odstínů, zájemci o Ghibli a Levante mají paletu z jedenácti laků. Novinkou jsou dva třívrstvé laky, červený Rosso Potente a tmavě modrý Blu Nobile. Designérské oddělení automobilky Maserati navrhlo pro Quattroporte GTS a GranSport také osobitou masku chladiče a boční prahy.
Široká kolekce kol z lehkých slitin obsahuje různé vzory pro jednotlivé modely Maserati. V katalogu pro rok 2019 přibylo pět nových designů v rozměru 20 a 21 palců, dva pro Levante a Quattroporte, jeden pro Ghibli. Výhradně pro špičkové verze Levatne GTS a Trofeo jsou v nabídce 22palcová kola Orione, největší ráfky, jaké kdy Maserati nabízelo.

Vylepšením prošel také paket Nerissimo. S modelovým rokem 2019 je nyní dostupný pro širší množství barev. Nerissimo paket spojuje černé doplňky s tmavým pozadím LED světlometů, zadnímii svítilnami a koncovkami výfuků, chromované prvky a také nová kola s černou povrchovou úpravou.

Stánek Maserati a aktivity na Goodwood Festival of Speed 2018
Maserati bylo letos automobilovým partnerem vyhlášeného Festivlu rychlosti, která se každoročně koná v anglickém Goodwoodu. Díky tomu byla italská automobilka k vidění na mnoha místech v areálu a na tuto atraktivní podívanou pozvala jak zákazníky, tak novináře. Vybrané modely Maserati se zúčastnilo závodu do vrchu, který se v Goodwoodu jezdí na 1,16 míle dlouhé trati, a v supersportovních vozech se mohou svézt novináři, zástupci sociálních médií a firemní partneři.

Na stánku Maserati přivítalo návštěvníky zcela nové Levante GTS a Levante Trofeo, které v Goodwoodu slaví evropskou premiéru. Uprostřed expozice dominovaly vozy ve výbavě GranLusso a GranSport, nechybělo však ani legendární supersport Maserati MC12 v závodní modré barvě. Přímo na trati ožil ohromující vidlicový dvanáctiválec vozu MC12 GT1 Centenario, který se zúčastnil jízd v pátek, sobotu i neděli. Během Festivalu rychlosti byla k vidění také verze MC12 Versione Corse.

V rámci festivalu se mohou diváci seznámit take s  vozy GranTurismo MC, GranCabrio Sport a Levante modelového roku 2019, které se účastní programu Michelin Supercar Run.
Pro návštěvníky expozice Maserati byly kromě novinek, světové premiéry Levante GTS, evropského debutu Levante Trofeo a oficiálního odhalení nových vozů modelového roku 2019 připraveny ve spolupráci s renomovanými partnery italské automobilky ukázky toho nejlepšího z italského designu a prvotřídních výrobků. Bulgari zde představilo hodinky Octo Retro Maserati GranLusso & GranSport, které mají unikátní číselník s retrográdní minutovkou a skokovým ukazatelem hodin připomínající palubní přístroje v moderních vozech Maserati.

Kontaktujte nás