12. června 2018

Stupně vítězů na okruhu v italském Misanu ve třídě AM.
Další závod evropské části Ferrari Challenge se uskutečnil ve dnech 7. až 9. června 2018 na italském okruhu v Misanu.

Barvy českého týmu tentokrát hájil Dušan Palcr, který se s okruhem v Misanu seznámil již při březnových oficiálních předsezónních testech Ferrari Challenge. Novou výzvou však bylo, že závod se poprvé v historii evropské Ferrari Challenge jel ve večerních hodinách pod umělým osvětlením.

Kvalifikace pro první závod se jela na mokru, Na startovním roštu prvního závodu bylo v divizi Shell celkem 20 vozů. Po půlhodině ostrého závodu byl český vůz se startovním číslem 117 nakonec klasifikován na 7. místě ve třídě AM. 

Dušan Palcr si na trať postupně zvykal, což se projevilo již v kvalifikaci na druhý závod, kde skončil pátý ve třídě AM se ztrátou pouhých 0,7 vteřiny na prvního jezdce ve třídě.

Na startu druhého, sobotního, závodu stálo celkem 17 vozů. Průběh byl poznamenán dvěma hromadnými haváriemi již těsně po startu. V průběhu třetího kola byl závod přerušen červenou vlajkou. V tu chvíli se Dušan Palcr nacházel na 5. místě celkového pořadí a na druhém místě ve třídě AM. Po téměř půlhodině byl závod restartován za safety-carem, na startovním roštu zůstalo pouze 8 pojízdných vozů. Dušan Palcr stále bojoval a podařilo se mu udržet až do cíle 5. místo celkově a 2. místo ve třídě AM.

Pro Dušana Palcra to byla i nová zkušenost - poprvé si v rámci Ferrari Challenge mohl užívat vyhlášení na stupních vítězů.
 
Dalším podnikem Ferrari Challenge bude závod v Brně, který se uskuteční 20. až 22. července 2018.

Kontaktujte nás