16. února 2018

Výroba ve všech třech závodech Maserati bude plně obnovena již v lednu 2018
Prohlášení společnosti Scuderia Praha a.s., oficiálního dealera vozů Ferrari a Maserati pro ČR, k informacím o pozastavení výroby v továrnách Maserati
 
Výroba ve všech třech závodech Maserati bude plně obnovena již v lednu
 
Praha 22. prosince 2017 - Stávající pozastavení výroby souvisí s pravidelnou vánoční odstávkou a momentálně také s nižší poptávkou po vozech této značky na čínském trhu v důsledku změny tamní legislativy. Výroba ve všech třech závodech Maserati bude opět plně obnovena v druhé polovině ledna 2018.
 
V obecné rovině značka Maserati zažívá v posledních letech jedno z nejúspěšnějších období ve své historii. Zatímco v roce 2009 italská automobilka vyrobila pouze 4 500 vozů, její současná produkce čítá již více než 40 000 vozů ročně. Jen za první tři čtvrtletí letošního roky vzrostly celosvětově prodeje značky Maserati o 40 %. To je v segmentu luxusních vozů, kam značka Maserati spadá, výsledek, který si zaslouží respekt.
 
Na českém trhu dosahuje značka Maserati stabilních výsledků. „V loňském roce jsme prodali přes 100 vozů, v letošním roce cílíme na 90 prodaných aut,“ uvádí ředitel společnosti Scuderia Praha Petr Kudláček.
Tahounem prodejů je úspěšný SUV model Levante, který se na prodejích podílí cca z 60 %. Náš plán na českém trhu pro rok 2018 je 80 prodaných automobilů značky Maserati,“ dodává Petr Kudláček.
 
Modely Levante a Ghibli prošly pro modelový rok 2018 faceliftem. Řidiči si tak vedle nefalšovaných italských emocí mohou užít také nový multimediální infotainment vybavený systémem Apple CarPlay a Android Auto s možností dotykového ovládání. Součástí výbavy je také řada jízdních asistentů jako jsou adaptivní tempomat, udržování auta v jízdním pruhu, protikolizní systém nebo třeba hlídání mrtvého úhlu. Maserati Levante a Ghibli se nabízí s benzinovými a dieselovými motory s nezaměnitelným zvukem o výkonu 275 až 430 koní.

Scuderia Praha a. s. je jediným oficiálním distributorem značek Ferrari a Maserati v České republice. Prodej i servis s nimi spojený zajišťuje už deset let.

Kontaktujte nás