25. října 2017

Po tři dny jsou v nákupní galerii k vidění supersportovní legendy.
V nákupním centru Arkády v Praze na Pankráci jsou ve dnech 25. až 27. 10. 2017 vystaveny exkluzivní historické vozy Ferrari. Uzavírají se tak letošní akce věnované výročí 70 let vzniku značky Ferrari. K vidění budou supersporty Ferrari BBi 512 a Ferrari 512 Testarossa, které patří k vůbec nejdůležitějším modelům v historii slavné automobilky.

Návštěvníci nákupního centra mají jedinečnou příležitost spatřit zblízka vozy, které se zapsaly zlatým písmem nejen do historie značky, ale i dějin automobilismu. Model BB (Berlinetta Boxer) byl prvním Ferrari s plochým dvanáctiválcem (boxerem) uloženým uprostřed, Testarossa je známější nástupce této modelové řady. Dnes jsou tyto modely k vidění jen zřídka, patří k ceněným sběratelským kouskům a z bezpečí garáží vyjíždějí jen při příležitosti výstav.
 
Jednou takovou byl letos ve dnech 3.–4. 6. 2017 konaný čtvrtý ročník ojedinělé přehlídky historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance. Dominantní na tomto ročníku byla právě značka Ferrari. Na výstavě byly k vidění exkluzivní automobily, které představovaly průřez produkcí italské automobilky.

Chateau Loučeň Concours d´Elegance byla letos velmi úspěšná a návštěvnost okolo 6000 osob výrazně předčila očekávání, příští ročník se plánuje na rok 2019. Více informací můžete najít na www.lcde.cz.
 

Kontaktujte nás