11. září 2017

Úspěšná šňůra Scuderie Praha v GT závodech pokračuje
Na přelomu června a července se v italské Imole uskutečnil další vytrvalostní závod „24H Endurance Series“. Tým Scuderia Praha po předchozím náročném 24hodinovém závodě na okruhu Paul Ricard nechtěl nechat nic náhodě a do Imoly přivezl čerstvě repasovaný motor svého Ferrari 488 GT3.
Z původně přihlášené posádky Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli nakonec nastoupili pouze první dva zmínění piloti, a tak za volantem závodního Ferrari 488 GT3 ve volném tréninku, kvalifikaci i 12tihodinovém závodě poprvé seděla ryze česká, byť pouze dvoučlenná posádka!
Ambice na přední umístění byly potvrzeny již v kvalifikaci, kdy se české Ferrari 488 GT3 kvalifikovalo v závodech „24H Endurance Series“ popáté (!) za sebou do první startovní řady, když na pole position chybělo pouhých 0,193 vteřiny.
Po 4 hodinách, tj. na konci první části závodu se tým Scuderia Praha po několika diskutabilních penalizacích nacházel až na 6. místě průběžného pořadí, stále však ve stejném kole s vedoucí posádkou. V druhé části závodu se naše posádka díky své konstantní výkonnosti i perfektní práci mechaniků probíjela průběžným pořadím vzhůru. Nervy drásající souboje si však nechala až na poslední hodinu, kdy se oběma českým jezdcům podařilo získat a následně ubránit 2. pozici v celkovém pořadí a 1. pozici mezi profesionálními posádkami.
 
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás