16. března 2018

Závod, který začal v Paříži 3. června, vyvrcholil přímo v centrále Maserati v Modeně.
Modena 9. června 2017 – Charitativní cyklistický závod Paříž–Modena, jejž zorganizovala francouzská pobočka legendárního italského výrobce s trojzubcem ve znaku, skončil 7. června v centrále na Viale Ciro Menotti v Modeně.
 
Na start již čtvrtého ročníku závodu z Paříže do Modeny, který byl zahájen v pařížském Disneylandu, se v sobotu 3. června postavilo 35 jezdců včetně známých osobností. Nechyběl mezi nimi například Paul Belmondo, bývalý jezdec formule 1 Ukyo Katayama, trenér italského národního cyklistického týmu Davide Cassani a bývalí profesionální jezdci jako Miguel Indurain, Alessandro Ballan nebo Marco Velo.
 
Dalšími známými tvářemi v pelotonu byli bývalý kapitán španělského basketbalového družstva Jose Miguel Antúnez, italští sjezdaři Manuela a Manfred Moelggovi, ředitel japonské pobočky Maserati Guido Giovanelli a také Matteo Panini, majitel automobilového muzea pyšnícího se jednou z nejvýznamnějších sbírek historických modelů Maserati na světě.
 
Trasa závodu se skládala z pěti etap, kde se střídaly cyklistické části s úseky projížděnými v automobilech. Jezdci projeli napříč Francií přes Remeš a se zastávkou ve vesničce Tours-sur-Marne, kde sídlí vinařství proslavené věhlasnou značkou šampaňského Laurent Perrier.
 
Po překonání hranic s Itálií peloton zamířil do San Vigilia di Marebbe a dále dorazil do horského městečka Moena v Dolomitech. Následně trasa vedla přes jezero Como do Monzy, kde si účastníci prohlédli slavný okruh formule 1, na němž Maserati nasbíralo nejeden závodní vavřín. Závod pokračoval do Milána a zde bylo připraveno uvítání nadací Pirelli.
 
Noc po čtvrté etapě strávili jezdci v milánském hotelu Gallia Excelsior a další den vyrazili na poslední část závodu přes Cremonu a Brescello až do Modeny. Cíle v historickém sídle „trojzubce“ dosáhli závodníci 7. června. Přivítali je finanční ředitel Maserati Giovanni Luise a šéf marketingu pro Evropu Mike Biscoe.
 
Tak jako v minulých letech, i letošní výtěžek akce, který vzrostl na 15 000 eur, byl věnován na podporu charitativní asociace Rêves (www.reves.fr). Vybrané prostředky budou použity na splnění přání vážně nemocných dětí a zlepšení kvality jejich života.
 
Také výhradnímu zastoupení Maserati pro Českou republiku, společnosti Scuderia Praha, je cyklistika blízká. O tom svědčí i skutečnost, že ambasadorem této značky je mistr světa a olympijský vítěz v disciplíně cross-country, biker Jaroslav Kulhavý. Jeho aktuálním vozem je od loňského podzimu nové SUV Maserati Levante.
 
 
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás