28. června 2017

Prim hrála značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70. výročí založení.
Společnost Veteránská krása s.r.o., sdružení Chateau Loučeň Concours d' Elegance a hlavní partner akce společnost Scuderia Praha uspořádaly ve dnech 3. - 4. 6. 2017 čtvrtý ročník soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance.
 
Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které vytvářelo pro akci okouzlující rámec. Proto byl čtvrtý ročník napjatě očekáván.      
 
Concours d´Elegance se opět konal na zámku Loučeň, který je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, jíž zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement.
 
Na čtvrtém ročníku Concours d´Elegance hrála prim značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70. výročí založení. Vystavené automobily představovaly zajímavý průřez produkcí této automobilky a návštěvníci to velmi ocenili. Zejména zaujala historická Ferrari 275 GTC, 275 GTS Cabrio a 250 Cabrio, ale i další historické i moderní vozy značky.     
     
Vedle Ferrari návštěvníky oslovily i další vybrané historické automobily, z nichž mnohé byly po nákupech nebo renovacích vystaveny poprvé. Diváci tak mohli ve výstavní premiéře  vidět Hispano Suiza J12 (patřící kdysi maharadžovi Holkarovi z Indoru), Bugatti T 57 Ventoux, Horch 750, Walter 6B, Tatru 17 a jiné. Zářily také Mercedes Benz typ 770 s karoserií Sodomka z NTM, krásné Škody včetně nedávno renovovaného 935 Dynamic z Škoda Muzea, elegantní Pragy a mnoho dalších. Poprvé v Čechách byla vystavena také famózní Bucciali (z let 1932/2013) a nádherná replika karoserie jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic.
 
V průběhu víkendu proběhly i tematické přednášky, z nichž nejživější s bohatou diskusí se týkala vývoje cen historických automobilů.
 
S tématem 70. výročí značky z Ferrari souvisela i výstava obrazů Yurie Shevchuka, který se malování Ferrari věnuje dlouhou řadu let.
 
Návštěvníci oceňovali i zajímavý kulturní program včetně komentovaných prohlídek zámku a velkého orchestru.   
  
Počet návštěvníků překvapil i samotné pořadatele. Původně očekávali, že by mohlo přijít za oba dny asi 3000 diváků, ale skutečnost tento předpoklad výrazně překonala. Podle kvalifikovaných odhadů navštívilo Loučen okolo 6000 diváků.     
 
A jaké vozy si nakonec odvezly ocenění odborné poroty?
 
Kategorie Ferrari:
1. místo: 275 GTC,
2. místo: 275 GTS Cabrio,
3. místo: 250 Cabrio
 
Kategorie Prewar:
1. místo: Hispano Suiza J12,
2. místo: Praga Lady,
3. místo: Peugeot Bébé
 
Kategorie Postwar:
1. místo: Alfa Romeo 2600 GT,
2. místo: Alfa Romeo 1900 C Sprint,
3. místo: Maserati Sebring
 

Kontaktujte nás