11. srpna 2017

Tým Scuderia Praha: Kateřina Trnková, Martin Hořice a Ferrari Testarossa úspěšně zdolali nástrahy veteránské setinové rallye.
Veteránská setinová rallye s příznačným názvem 7 Castles Trial se konala již po třetí, a jak sám název napovídá, cesta vedla okolím sedmi hradů a zámků.
 
22. 4. 2017 se náš tým Scuderia Praha s posádkou Martin Hořice - řidič a Kateřina Trnková - navigátorka probudil do chladného a deštivého rána. Ačkoliv podmínky pro rallye za volantem Ferrari Testarossa nebyly ideální, odhodlaně jsme nastoupili do vozu a vydali se vstříc novým zážitkům spolu s naší ikonou osmdesátých let, červenou kráskou. Jako každá temperamentní Italka má sice své vrtochy, ale i nezaměnitelný šarm, do kterého se zamiloval nejeden kluk. Přiznejme si, že skoro každý milovník aut měl doma Testarossu ve zmenšené podobě nebo alespoň zvěčněnou na plakátě.
 
Setinovou rallye nejedeme jen jako jedni ze 72. zaregistrovaných posádek, ale hlavně jako sponzor jednoho z měřených úseků. S číslem 62 se stavíme na start těsně před desátou dopolední. Je z nás cítit nadšení i nervozita. Okolo sebe máme zkušené matadory s mechanickými stopkami v rukou a roadbookem plným záložek a poznámek. My jsme přípravu podcenili a spoléháme tak na trochu toho štěstíčka.
 
Číst v roadbooku se nám daří celkem snadno a tak je jen potřeba nepřepálit start a vyrazit na první měřený úsek, který je v garážích pod dosud neotevřeným nákupním centrem v blízkosti letiště. Z první časovky máme dobrý pocit, ačkoli měření pomocí mobilů není ani stylové a ani nikterak přesné. Naše nadšení potvrzuje i zpráva, kterou od pořadatelů dostáváme vzápětí: „7 Castles Trial info posádce vozu č. 62: Test přesnosti TP1 – 01:07,02 s, přesnou jízdu přeje tým Classic Rallye!“. Super, říkám si. První úsek máme pouze o 1,02 vteřiny rozdíl oproti zadání.
 
Jedeme dál, kam nás roadbook navádí. S občasným zaváháním dorážíme na místo druhého měřeného úseku hrdě nesoucí název sponzora Scuderia Praha. Úsek rozdělený na dva měřené průjezdové body nám trochu zamotal hlavu a výsledek si raději necháme pro sebe. Úsek opouštíme, dobrá nálada nás neopouští. Projíždíme okolo zámku Smečno a míříme od Prahy směrem na Slaný přes další časovku. Hrad Hazmburk míjíme sice jen v dáli, ale i tak je to krásný pohled, který po pár zatáčkách střídá hrad Košťálov. Na táhlé zatáčky konečně začínají prosvítat první dnešní sluneční paprsky a silnice jsou mokré už jen místy. Slunce nám také posvítilo na další z hradů a zámků ve Vlastislavli. Pomalu už se začínáme těšit na pauzu a tak otáčíme stránku roadbooku a k naší radosti vidíme, že za chvíli už budeme v Kocourově, kde nás čeká coffee & cake.
 
Po krátké přestávce a prohození pár slov s ostatními posádkami tak trochu ztrácíme ambice na umístění mezi prvními. Naše nadšení z první časovky s rozdílem jedné vteřiny maže Jarda, pravidelný účastník veteránských setinových rallye. S udiveným výrazem a úsměvem nám vysvětluje, proč je setinová rallye setinová, nikoli vteřinová.
 
Nasedáme do Testarossy a čekáme na odstartování etapy s názvem Křížem krážem středohořím. V malebných vesničkách na úpatích kopců, kam jsme právě vystoupali, mávají na naše vozy děti i dospělí. Někde si celé rodiny sedají před domy na lavičky a vyhlížejí kolonu vozů. A že se bylo nač dívat! Rallye se účastnila spousta zajímavých kousků napříč značkami od nejstarší Pragy 1128 Sport z roku 1938, přes Porsche 911 Carrera RS z roku 1973, po Ferrari 208 GTB Turbo roku výroby 1984 patřící našemu zákazníkovi. Jsme rádi, že se na takových akcích potkáváme nejen s byznys partnery, ale i s našimi zákazníky. Cesta nás pomalu navádí na místo zámeckého vinařství Johann W, kde je plánovaná delší přestávka spojená s obědem a výstavou vozů přístupnou veřejnosti.
 
Příjemně odpočatí vyrážíme na další etapu zvanou Zámecká cesta. Vede okolo zámku Milešov, přes Královské město Litoměřice na překrásný zámek Ploskovice, kde nás kromě místního páva čekal další měřený úsek. Pomalu se přibližujeme poslední etapě pojmenované Tryskem na jih. Míjíme zámek v Roudnici nad Labem a otáčíme stránku roadbooku na stranu s naší reklamou. Potutelně se usmíváme, protože víme, že tak učinil i zbytek posádek.
 
Cesta krásně ubíhá, strany roadbooku se tenčí a my se už pomalu těšíme do cíle. Za pár okamžiků se vracíme zpět na místo, odkud jsme ráno startovali naši dobrodružnou jízdu plnou krásných míst, zážitků, milých lidí a hlavně krásných veteránských skvostů. Jsme rádi, že bylo na naši italskou krásku spolehnutí a že bez sebemenšího zaváhání zvládla celou cestu na jedničku.
 
Byl to nezapomenutelný zážitek.
 
Text: Kateřina Trnková, Classic Cars Sales Specialist, Scuderia Praha
 

Kontaktujte nás