16. března 2018

ČÍNA SE STALA NEJVĚTŠÍM ODBYTIŠTĚM SPORTOVNÍHO SEDANU MASERATI QUATTROPORTE
MASERATI VLONI PRODALO CELOSVĚTOVĚ PŘES 42 TISÍC VOZŮ, Z TOHO 12 TISÍC V ČÍNĚ
 
Maserati vloni na čínském trhu téměř zdvojnásobilo své prodeje. Přes 12 000 prodaných vozů představuje nárůst o 91 % oproti roku 2015. Čínský trh tak významně přispěl k nárůstu celkových prodejů za rok 2016. Maserati celosvětově prodalo 42 100 vozů, což je historický rekord v dlouhých dějinách slavné italské značky. Čína se stala největším odbytištěm modelu Quattroporte.
 
Maserati oslavuje zlomový moment ve své historii: továrna v italském městě Grugliasco vyrobila svůj jubilejní stotisící sedan. Ten zamířil za svou budoucí majitelkou právě do Číny. Výročním vozem s touto tradiční karoserií se stal vrcholný model slavného jména Quattroporte. Pro zvýraznění důležitého momentu automobilka vůz nové majitelce slavnostně předala na právě probíhajícím mezinárodním autosalonu v Šanghaji.
 
O tom, které auto je hvězdou letošní expozice Maserati v Šanghaji, není pochyb. Ozdobou stánku na jedné z nejdůležitějších letošních mezinárodních výstav je Maserati Quattroporte GranSport, vyrobené jako stotisící sedan v továrně nesoucí jméno Giovanniho Agnelliho v Itálii. Vůz, který si objednala mladá čínská zákaznice, je zvnějšku bílý a uvnitř v decentních tmavých tónech, jeho nápadnost umocňují 21” kola Titano, odhalující třmeny brzd v rudé barvě.
 
Vůz na tiskové konferenci představil Reid Bigland, šéf Maserati. „Čína je největším odbytištěm vozů Maserati Quattroporte,“ řekl. „Náš mimořádný výsledek v Číně za loňský rok významně přispěl k rekordnímu celkovému prodeji. Čínské elity mají čím dál větší zájem o luxusní italskou značku, jejíž výrobky jsou proslaveny špičkovým dílenským zpracováním a poskytují mimořádné nadšení z jízdy.“
 
Mirko Bordiga, ředitel čínské pobočky Maserati China, dále upřesnil: „Maserati je v Číně přítomno už dvanáct let. Rekordní výsledek loňského roku přičítáme nejen stále širší nabídce modelů, ale také rostoucímu zájmu čínských zákazníků o unikátní charakter vozů Maserati.“
 
Prodej vozů Maserati v Číně v roce 2016 překonal hranici 12 000 vozů, což je neuvěřitelný 120násobek původního odbytu stovky vozidel v roce 2004, kdy Maserati vstoupilo na v současnosti největší světový trh. Dnes má Maserati v Číně kolem 30 000 zákazníků, z nichž 38 procent jsou ženy. Unikátní estetické, kvalitativní i jízdní vlastnosti vozů značky Maserati jsou zejména pro novou generaci čínské obchodní elity opravdovým lákadlem.
 
Důkazem je současná obsáhlá nabídka vozů, z nichž každý je s pečlivou řemeslnou zručností zhotoven v Itálii. V Šanghaji se představuje modelová paleta zahrnující špičkový sedan Quattroporte, vůbec první SUV značky Levante a kompaktní sedan se sportovním srdcem Ghibli.
 
Továrna Avvocato Giovanni Agnelli Plant (AGAP) se jmenuje po bývalém řediteli koncernu nesoucího dnes označení FCA (Fiat Chrysler Automobiles), do něhož Maserati spolu s Ferrari náleží. Giovanni Agnelli byl vnuk zakladatele společnosti Fiat. Výrobní závod honosící se jeho jménem má mezi produkčními místy koncernu ojedinělou pozici. Denní kapacitu 140 vozů totiž vytěžuje výhradně dvojice prestižních Maserati Quattroporte a Ghibli, které jsou důkazem dlouhé tradice a zkušenosti s výrobou prestižních sportovně laděných sedanů italské značky.
 
Výroční stotisící sedan pohání motor z dílny Ferrari, vynikající třílitrový benzinový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly a nabízející výkon 350 koní.
 
Model Quattroporte má samozřejmě příznivce i mezi českými zákazníky. Ti ale na rozdíl od Číňanů daleko více preferují menší a sportovnější sedan Ghibli či SUV Levante. „Model Quattroporte si v Čechách získal za poslední dva roky několik desítek zákazníků. U Čechů jsou ale nyní v kurzu spíše vozy kategorie SUV, takže jakmile Maserati uvedlo na trh model Levante, stal se v Česku rychle prodejní jedničkou. Vloni jsme jich stihli prodat 41, v letošním roce jsme za první čtvrtletí už na 30 prodaných vozech,“ říká Jan Hudeček, manažer prodeje společnosti Scuderia Praha, která je výhradním zastoupením značek Maserati a Ferrari pro Českou republiku.
 
Celkem v Česku v roce 2016 prodala společnost Scuderia Praha 104 vozů značky Maserati.
 
Model Quattroporte se nabízí se v několika variantách včetně turbodieselové s šestiválcem 3,0 l/275 k. Absolutní vrchol představují provedení SQ4 s pohonem všech kol a benzinovým šestiválcem 3,0 l/410 k spolu s ultimativní verzí GTS, k jejímuž pohonu slouží vidlicový osmiválec 3,8 l/530 k.
 
Ten dělá z Quattroporte unikátní supersportovní sedan, který kombinací nezaměnitelného italského designu, špičkových jízdních výkonů, osobitého zvukového projevu či luxusního a současně technikou nabitého interiéru těžko hledá sobě rovného. Vůz vyvine 310 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,7 s, čímž překoná celou řadu sportovních kupé.
 

Kontaktujte nás