19. prosince 2018

Ferrari La Ferrari Aperta a další italské klenoty na Motorshow v Paříži.
Ferrari La Ferrari Aperta a další italské klenoty na Motorshow v Paříži.

Od 1. do 16. října proběhla v Paříži jedna z nejdůležitějších automobilových výstav na světě a taková si zaslouží unikátní vozy. Automobilky se předháněly, kdo vystaví unikátnější kus.


Ferrari

Tentokrát pomyslně zvítězila italská továrna Ferrari.
Přestože bylo Ferrari La Ferrari Aperta vyprodáno dříve, než byl samotný vůz odhalen, málokdo si tento klenot s otevřenou střechou a vzpínajícím se hřebcem ve znaku nechal ujít. Model vycházející z původního La Ferrari, poháněný atmosférickým dvanáctiválcem o objemu 6,3 litru produkující v kombinaci s elektromotorem 963 koňské síly, s maximální rychlostí přes 350 kilometrů v hodině a zrychlením na stovku pod tři sekundy, byl právem středem pozornosti.

Tím ale prezentace Ferrari nekončí, v Paříži bylo představeno také zcela nové komfortní GTC4Lusso T. Další vlnu emocí se automobilce podařilo probudit odhalením pětice speciálních barevných motivů inspirovaných v závodní historii Ferrari u příležitosti jejího 70. výročí. Více ZDE.
 
Maserati

I značka Maserati předvedla to nejlepší z aktuální nabídky vozů proslulých svým elegantním vzhledem a sportovním srdcem, a rozhodně se nenechala zahanbit.
Třídu sportovních vozů značky Maserati zastoupily modely GranTourismo, GranTourismo Sport, GranTourismo MC Stradale a GranCabrio, z nichž všechny, kromě klasického GT (405hp) disponují výkonem 460 koní, a přesto zůstávají luxusními a komfortními vozy.

Pozornost na sebe upoutala také obě provedení Maserati Levante – jak dieselová, tak benzínová verze. Interiér obou těchto vozů byl vytvořen z nejlepších materiálů, nejkvalitnější kůže a hedvábné tkaniny od Ermenegilda Zegny. Levante zaujalo zejména komfortním prostorem, jenž je umocněn panoramatickým střešním oknem, elegantními rysy, sportovním výkonem, nejlepším aerodynamickým zpracováním v kategorii SUV a mnoha pokročilými technologiemi, o kterých jsme psali již dříve.

Kromě jedinečného a prvního SUV od Maserati – Maserati Levante - odhalila automobilka z Modeny faceliftové verze obou sedanů – Maserati Ghibli a Quattroporte, o jejichž modernizaci si můžete přečíst ZDE.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás