27. června 2016

Scuderia Praha nasadí k závodu na 1000 km Paul Ricard tří jezdce, stálé piloty Jiřího Písaříka a Mattea Malucelliho doplní Stéphane Koxová. Cílem tria bude bojovat o stupně vítězů ve třídě Pro-Am.
 
Jméno Kox je pro Scuderii Praha velmi dobře známé, jelikož Peter Kox závodil za tým v několika sezónách. Teď to bude jeho dcera Stéphane, která usedne do vozu Ferrari 488GT3 vedle Jiřího Písaříka a Mattea Malucelliho při třetím podniku Blancpain GT series endurance cup v Paul Ricard. Francouzský okruh nabízí perfektní zázemí pro závod na 1000 km, který startuje odpoledne a končí v noci. Vzhledem k délce závodu tým plánoval rozšíření obvyklé dvojice v šampionátu Blancpain a po zvážení různých možností dostala šanci testovat s týmem mladá Holanďanka. Její výkon během testování potvrdil její kvality za volantem a pro závod v Paul Ricard je vítaným novým členem týmu. Závodní víkend přinese take zajímavý nepřímý souboj rodiny Koxů, protože Stéphanin otec Peter pojede s WRT Audi R8 ve třídě PRO.
 
Matteo Malucelli je v současné době jedním z nejvytíženějších jezdců, tento týden závodí s Ferrari 488GTE týmu Risi ve 24h Le Mans, hned další týden pak následuje Blancpain GT Series endurance cup. Italský jezdec bude mít na odpočinek před Paul Ricard jen čtyři dny, ale tým si je jistý, že do Francie dorazí v dobré formě.
 
Stéphane Koxová: „Jsem velmi vděčná Scuderii Praha, že jsem dostala tuto šanci. Absolvovali jsme dva velmi produktivní dny testování, spolupráce s týmem fungovala velmi dobře. Závodit na nejvyšší úrovni GT je opravdová výzva. Jsem si však jistá, že příští týden odvedu velmi dobrou práci. Scuderii Praha znám od mých 11 let. Tehdy jsem přijela fandit mému tátovi. A o 11 let později sama závodím s Ferrari. Je to úžasný pocit.“
 
Ivo Horn, šéf týmu: „Testovali jsme se Stéphane dva dny v Paul Ricard a odvedla velmi dobrou práci s ohledem na relativně malé zkušenosti s vozy GT3. S každou jízdou se zlepšovala, zajela dobré a vyrovnané časy a také její komentář ohledně chování vozu byl velmi dobrý. Je jasné, že Peter je skvělý učitel a dokázali ji naučit dobře řídit závodní vůz. Jsme rádi, že ji můžeme dát první šanci v Blancpain GT Series a jsme přesvědčeni, že odvede dobrou práci.
 
Chtěli bychom popřát Matteovi hodně štěstí v Le Mans. Bude mít na zotavenou jen pár dnů, ale závodění je pro něj snadné, takže bude v dobré formě a zvyklý na jízdu v noci. Jiří se neustále zlepšuje s tím, jak si zvyká na závodění v neuvěřitelně vyrovnané sérii Blancpain GT. Když to vezmeme vše do úvahy, chceme bojovat o čelní příčky.“
 

Kontaktujte nás