31. května 2016

Velice unikátní set fotografií Ferrari California T
Když se snoubí krásné křivky Prahy s tvary karoserie Californie T
 
Ferrari California T v provedení „Tailor made“ inspirovaný bohatou závodní historií italské značky a jedním z vůbec nejúspěšnějších závodních modelů z roku 1957 Ferrari 250 Testa Rossa se představil na frankfurtském veletrhu konaném loni v září. Po skončení autosalonu byl tento jedinečný automobil převezen rovnou do pražského showroomu Scuderia Praha.
 
Závodní vůz 250 Testa Rossa měl vynikající jízdní vlastnosti a zajímavě řešený přední díl karoserie s prodlouženým nosem pro vstup vzduchu k předním brzdám za účelem efektivního chlazení. V dalších letech se tento prvek však již neobjevoval, typ z roku 1957 je proto unikátní. Zvítězil třikrát v Le Mans v letech 1958, 1960 a 1961.
 
California učarovala českému fotografovi Petru von Reichenbergovi, ten s citem pro detail sobě vlastním, zachytil krásy Prahy spolu s tvary karoserie s typickými prvky připomínající právě zmiňovanou 250 Testa Rossu. Vznikl tak velice unikátní set fotografií zachycující panorama Prahy a křivky jedinečného modelu California T, které vám nyní Scuderia Praha přináší.
 
Pražská panoramata, dokonalá sama o sobě, tak v hledáčku fotoaparátu nadaného fotografa ozdobila pomyslná třešnička na dortu v podobě klavírově černé krásky svádějící k projížďce. A že je o co stát! Pod kapotou cabrioletu s pevnou sklápějící střechou se totiž skrývá výkonný osmiválec přeplňovaný turbodmychadly a nabízí tak řidiči pocítit sílu 560 koní. Takové hodnoty vybízí k projížďce a proč ne rovnou za kvalitní gastronomií, jež je symbolem pro Villu Richter, umístěnou v kopcích pod pražským hradem uprostřed nejstarších českých vinic, kde zanechal svůj odkaz již Karel IV., který nejstarší vinice v Čechách zakládal.
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7

Kontaktujte nás