22. března 2016

Dlouho očekávané SUV se vznešeným názvem Levante, od italské automobilky Maserati je již v prodeji i v České republice.
Praha, 16. března 2016, dlouho očekávané SUV se vznešeným názvem Levante, od italské automobilky Maserati je již v prodeji i v České republice. Nevídaně luxusní SUV s nejprostornějším interiérem ve své třídě bylo oficiálně představeno na březnovém autosalonu v Ženevě 2016. V segmentu terénních automobilů je Levante klenotem, který nesmí chybět v garáži nikoho, kdo ocení praktičnost vozu, jeho elegantně zpracovaný design a agresivní závodní srdce.
 
Levante bylo navrženo v turínském ateliéru automobilky Maserati, která pojala pohled na SUV vlastním způsobem. Design vytváří nový styl ve světě SUV, ve kterém se snoubí linie kupé společně s prvotřídním a prostorným interiérem. Základem pro vývoj vozu byla platforma sedanu Maserati, čistokrevného supersportu Ghibli a modelu Quattroporte. Pod kapotou svalnaté karosérie burácejí dva typy motorů, benzínový a dieselový. Benzínový motor do Levante vyrábí automobilka Ferrari v Maranellu. Aktuálně je k dispozici třílitrový benzínový šestiválec V6 biturbo GDI o výkonu 430 a 350 koní. V průběhu roku se objeví také výkonné osmiválce. Dieselový šestiválec nabízí 275 a 239 koní.
 
Levante je králem své třídy, má precizně zpracovaný exteriér i interiér, detaily vozu jsou dohnány s maximálním citem k dokonalosti a použité materiály jsou v té nejvyšší kvalitě. Maserati posunuje hranice vnímání segmentu vozů SUV o nespočet příček výše, Levante by s lehkou nadsázkou mohlo mít vlastní kategorii.
 
Nové SUV Levante se pyšní hned několika údaji, které jsou nejlepší ve své třídě. SUV Levante má nejlepší aerodynamický součinitel odporu; nejlepší naměřený výkon a točivý moment u motoru s výkonem 430 koní; nejkratší brzdnou dráhu (ze 100 km/h na 0 km/h za 34 m u verze se 430 koňmi) a nejnižší těžiště. Hmotnost vozu je rozložena v ideálním poměru 50:50. Spotřeba paliva je u dieselové verze pouze 7,2 litry na 100 km.
 
Ať už s novým Levante vyjedete na silnici nebo do terénu, o jízdu se postará Maserati Stability Program. Standardní odpružení Air Spring koriguje výšku s 6 různými polohami výšek. Tlumiče jsou řízeny elektronicky systémem Skyhook.
 
Posádka vozu bude cestovat v luxusním koženém interiéru, který je samozřejmostí. Výbava Sport a Luxury jsou v nabídce již od začátku uvedení vozu, každý si tak přijde na své. V kokpitu je také zcela nové rozhraní Human Machine Interface s 8,4” HD dotykovým displejem.
 
Výrazná přední maska a světlomety inspirované kočkovitými šelmami dodávají vozu agresivní výraz. DNA Maserati je u Levante zřetelně viditelná, díky tomu také vyniká před konkurencí. Už z dálky každý okamžitě rozpozná, že se jedná o Maserati v pravém smyslu slova. Vypracovaný mohutný tvar vozu poukazuje na výrazný a nezaměnitelný italský styl.

Pokud nestíháte oficiální českou Premiéru nového Maserati Levante dne 12.dubna 2016, můžete se zúčastnit naší speciální předváděcí akce ve dnech 13.-14.dubna 2016 od 9,00 do 17,00 hodinu na showroomu Maserati. Jste srdečně zváni!

 
Těší se na Vás tým Maserati.

Jan Hudeček
Vedoucí prodeje Maserati 
+420 220 512 855 
+420 606 086 488
 jhudecek@scuderiapraha.cz

Natálie Melnyk
Prodejce Maserati 
+420 220 512 855 
+420 724 541 095
 nmelnyk@scuderiapraha.cz
 

Kontaktujte nás