19. prosince 2018

Nesmírně úspěšný model Ferrari California T nabízí automobilka od začátku letošního roku také v nové vylepšené verzi
Nesmírně úspěšný model Ferrari California T nabízí automobilka od začátku letošního roku také v nové vylepšené verzi s názvem „Handling Speciale“, která umožňuje tomuto 2+ místnému sportovnímu elegánovi s pevnou výsuvnou střechou a osmiválcovým motorem V8, ještě větší sportovní zážitek z jízdy. California T je velmi oblíbený model díky své ideální kombinaci výkonu a hlavně všestrannosti. Patří proto právem mezi nejlepší Grand Tourery. Pro zdokonalení, tak skvělého všestranného modelu, se automobilka rozhodla přistoupit kvůli uspokojení potřeb těch zákazníků, kteří hledají zdokonalený sportovní zážitek z jízdy, především v náročném terénu se zatáčkami. Konfigurace HS jim k tomu má dopomoci.

Volitelná konfigurace „Handling Speciale“ (HS) nabízí ve sportovním modu řadu specifických kalibrací a nastavení, která posouvají Californii T až na samou hranici jejích možností. Inovativní řešení spočívá ve speciálním nastavení tlumičů a odpružení, které vozu poskytují větší tuhost a tím zlepšují zpětnou odezvu při řízení, i když za cenu mírně sníženého jízdního komfortu. Také zvuk motoru se stal mohutnějším a s přibývajícími otáčkami nabírá na síle. Změnilo se i řazení ve Sportovním režimu, jak manuálním tak automatickém, pro získání rychlejší odezvy v záběru, jak při řazení směrem nahoru tak i dolu.
 
U výbavy HS je rovněž o 16% tužší přední a o 19% tužší zadní odpružení. Důsledkem je lepší ovládání karosérie díky menším náklonům v příčném i podélném směru. Rozdíly v režimu Sport jsou zvýrazněné novou strategií pro magnetoreologické tlumiče SCM3, která zrychluje jejich odezvu a zvyšuje účinnost. Zdokonalená logika F1-Trac zajišťuje ještě lepší akceleraci, zejména při výjezdu ze zatáček a nerovných silnicích.
 
Balíček HS zahrnuje i nový výfukový systém se speciálními akustickými tlumiči. Skládá se ze dvou primárních potrubí s novou geometrií, která byla navržena tak, aby zvuk výfuku získal na síle s přibývajícími otáčkami a rychlostí. Aby mohl zvuk výfuku ideálně korespondovat se zvukem motoru, byl celý mechanismus softwarově propojen s řadícím systémem i motorem. Zdokonalený zvuk výfuku, rozpoznatelný od prvního momentu kdy řidič zapne tlačítko Start, mění na síle i plnosti při všech rychlostech a jízdních situacích, tím podtrhuje jedinečný sportovní charakter vozu, který byl tak propracován do posledního detailu.
 
Také po estetické stránce doznala nová California T několika změn. Zdůraznily se vybrané designové prvky, aby se zvýraznil sportovní význam konfigurace HS, veškerá elegance a sofistikovanost vzhledu Californie T zůstala přitom zachována. Jedná se o přední masku chladiče, které je provedena v matné metalické barvě Grigio Ferro, zadní difuzor provedený ve stejné barvě s matným povrchem černých mřížek a matným povrchem černých koncovek. Také speciální plaketa umístěná v kokpitu připomíná zákazníkům, že se jedná o Californii T ve volitelném provedení HS.
 
Volitelné provedení HS u nové Californie T bylo oficiálně představeno na letošním ženevském autosalonu.

Pro další informace nás kontaktujte:

Petr Kabát
Vedoucí prodeje Ferrari
Tel: +420 728 833 763 
email: pkabat@scuderiapraha.cz
 
Theodor Adam
Ferrari Sales Specialist 
Tel:+420 724 830 768
email: tadam@scuderiapraha.cz
 
 
 

Kontaktujte nás