8. března 2016

Maserati Levante SUV se po včerejším slavnostním odhalení na ženevském autosalonu zařadilo do široké rodiny sportovních vozů
2. března 2016 - Maserati Levante SUV se po včerejším slavnostním odhalení na ženevském autosalonu zařadilo do široké rodiny sportovních vozů světově proslulé automobilky. Skvěle tak doplňuje širokou nabídku modelů sportovních vozů, jako jsou  Quattroporte, Ghibli, GranTurismo nebo GranCabrio.

Konstrukce Levante nedává pochyb, že se jedná o pozoruhodný sportovní vůz. Charakteristický design Maserati je na novém modelu doslova všudypřítomný. Přední zúžené světlomety jsou rozděleny na dvě části, přičemž horní světla jsou propojena s typicky designovou maskou chladiče, která dává vozu agresivní sportovní vzhled, jak je tomu u většiny modelů proslulé automobilky. Další rozpoznatelnou známkou italských designérů jsou tři ikonické větrací otvory na předních blatnících, tolik typické pro vozy Maserati, nebo také lichoběžníkový C-sloupek či bezrámová okna dveří. Zadní části vozu pak dominuje zúžené zadní okno, charakteristické pro výkonné sportovní vozy.

Po technické stránce je nové Levante kombinací výkonného silničního sportovního vozu, s jedinečnou ovladatelností i na povrchu s velmi nízkou přilnavostí, a typického off-roadu s vynikajícím jízdním výkonem. Chlubit se může nejen vysokým obsahem, ale také inteligentním řízením pohonu všech kol „Q4“, elektronicky kontrolovanými tlumiči nastavitelnými na 5 + 1 úrovní, revolučním vzduchovým podvozkem nebo třeba osmistupňovou automatickou převodovkou speciálně kalibrovanou pro nové SUV. Součástí je rovněž integrovaný start-stop systém. Kromě toho má Levante nejnižší těžiště ve své třídě a dokonale vyvážené rozložení hmotnosti (50-50). Protože se novým modelem snaží automobilka oslovit hlavně rodinné zákazníky, bude mít nové SUV k dispozici úchyty na střešní nosiče či přepravní box dodávaný přímo Maserati. V nabídce by neměla chybět ani možnost instalace tažného zařízení.

Zpočátku budou k dispozici přeplňované šestiválce o objemu tři litry na benzin i naftu, časem se objeví i osmiválec. Šestiválcové Levante S (výkon 430 koní) dosáhne z 0 na 100 km / h za 5,2 sekundy, má nejvyšší udávanou rychlost 264 km / h a kombinovanou spotřebu 10,9 l / 100 km s emisemi 253g CO 2 / km. Levante s výkonem 350 koní pak dosáhne z 0 na 100 km/ h za 6,0 sekundy, má nejvyšší udávanou rychlost 251 km / h a kombinovanou spotřebu 10,7 l / 100 km s emisemi 249 g CO2 / km. Dieselové Levante s výkonem 275 koní zrychlí z 0 na 100 km / h za 6,9 sekundy, dosahuje nejvyšší rychlosti 230 km / h a jeho kombinovaná spotřeba se udává 7,2 l / 100 km, emise jsou na úrovni 189 g CO2 / km.

Interiér nového modelu tvoří samozřejmě jen ty nejkvalitnější materiály, velmi příjemné na dotek. Zákazníci mohou volit ze široké škály, od kvalitní kůže až po hedvábí značky Ermenegildo Zegna, které se vyrábí speciálním patentovaným procesem. V interiéru je zabudovaný 8,4 palcový HD dotykový ovládací displej, který zajišťuje vysoký komfort všem cestujícím.

Široká škála sofistikovaných a pokročilých asistenčních systémů, jako například adaptivní tempomat, automatický start-stop systém, funkce varování před kolizí, automatický systém asistence při brzdění, senzor mrtvého úhlu, 360 stupňové prostorové kamery, powerliftové otevíraní dveří nebo třeba automatické varování při vybočení z jízdního pruhu, jsou jen základním výčtem toho, co nové Maserati Levante nabízí ve své výbavě. 


Na závěr lze snad ještě dodat, že název vozu je inspirován větrem. Levante je totiž teplý středomořský vítr, který se může v okamžiku změnit na přirozeně silný vichr. Název tak výstižně odráží jedinečnou charakteristiku nového SUV.

Poptávka českých zákazníků po Maserati Levante bude uspokojována na základě objednávek realizovaných u Scuderia Praha, oficiálního zastoupení automobilky Maserati v ČR.
 
 
 
 
 

Kontaktujte nás