19. prosince 2018

Prvotřídní výkon, dokonalost, luxus a vznešená elegance, to je nové Ferrari GTC4Lusso!
Automobilka Ferrari představila nástupnický model Ferrari FF. Je jím neodolatelné čtyřmístné Ferrari GTC4Lusso. Jedinečný supersport určený pro všechny, kdo chtějí zažít dokonalé potěšení z jízdy kdekoliv a kdykoliv, ať už se jedná o jízdu po zasněžených horských silnicích nebo ve městě. Nové unikátní Ferrari nabízí naprosto výjimečný sportovní výkon bez kompromisů v luxusu, pohodlí a prvotřídní eleganci. GTC4Lussso je prostě dokonalé v každém detailu.

Název GTC4Lusso byl odvozen od proslulých předchůdců, kterými jsou Ferrari 330 GTC, nebo sesterský model 330 GT ve verzi 2+2 (mimochodem jeden z nejoblíbenějších modelů samotného zakladatele automobilky Enza Ferrariho), a Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso, které představuje úžasnou kombinaci vysokého výkonu a elegance. Číslo 4 pak poukazuje na pohodlné čtyřmístné provedení.

Nové Ferrari pohání dvanáctiválec V12 nabízející 690 koní při 8.000 otáčkách za minutu, který zajišťuje hladký a konzistentní výkon.  Maximální točivý moment dosahuje 697 Nm při 5.750 otáčkách za minutu, z toho 80% je k dispozici už při pouhých 1.750 otáčkách. Zrychlení z 0 na 100km/h za pouhých 3,4 sekundy. Brilantní zvuk motoru odráží mnohostrannou osobnost vozu: bohatý a mocný při vysokém výkonu a diskrétní při harmonické jízdě například ve městě.

GTC4Lusso je mimořádně všestranné. Svoji zásluhu na tom má především pohon všech kol, kombinovaný vůbec poprvé s jejich řízením. Celé řešení se jmenuje 4RM-S a je založeno na čtvrté generaci systému Slip Side Control. Vedle něj jsou součástí pohonného ústrojí také elektronický diferenciál E-Diff a tlumiče SCM-E, díky těmto prvkům má nové Ferrari velký dostatek síly i na povrchu se sníženou přilnavostí jako jsou zasněžené či mokré vozovky. Vůz získal obrovskou stabilitu a při jeho řízení má řidič doslova mistrovský pocit kontroly, bezpečnosti a vždy přítomného výkonu.

Mistrovský design, aerodynamika a dostatek místa

Sportovní styl je zdůrazněn tvarem a designem hlavně v zadní části vozu, kde byla snížena křivka střechy při současném zachování dostatečného prostoru nutného k pohodlí všech čtyřech cestujících. Důraz byl kladen také na dostatečně velký zavazadlový prostor. Viditelný podpis designérů Ferrari je znát i na předních a koncových světlech, které zdůrazňují široké rozložení vozu. Nová je také maska chladiče s integrovanými vstupy, stejně jako větrací otvory, které připomínají model 330 GTC. V neposlední řadě je nový i trojitý žábrový difuzor. Celkově má GTC4Lusso nižší koeficient odporu vzduchu než FF.

Skvěle vybavený interiér, revoluce v luxusu u Ferrari

Detailní provedení designu v kabině lze považovat za triumf sportovního luxusu u Ferrari. Duální architektura kokpitu zajišťuje bezprecedentní pohodlí a zážitek z jízdy nejen pro řidiče, ale i spolujezdce. Bezpochyby nejpraktičtější Ferrari GTC4Lusso dostalo úplně nový multimediální systém s 10,25 palcovou HD obrazovkou. Přes ní se dotykem ovládají všechny potřebné funkce, navíc je stylově ohraničena kulatými výdechy ventilace. Špičkový komfort dotváří speciálně tvarovaná sedadla, která zaručují všem cestujícím mimořádné pohodlí i prostor. Volant je mnohem kompaktnější a jsou v něm integrovány ergonomické ovládací prvky, takže si řidič může o to více užívat sportovního zážitku z jízdy. Samozřejmostí jsou prvotřídní materiály jako kůže, hliník nebo karbon.

Pro objednávky Ferrari GTC4Lusso kontaktujte naše obchodní oddělení.

Pro další informace nás kontaktujte:

Petr Kabát
Vedoucí prodeje Ferrari
Tel: +420 728 833 763 
email: pkabat@scuderiapraha.cz
 
 
 
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8

Kontaktujte nás