2. února 2016

Scuderia Praha ve spolupráci s automobilkou Maserati si Vás, jako váženého klienta, dovolují pozvat na unikátní výstavu Tiziana
Scuderia Praha ve spolupráci s automobilkou Maserati si Vás, jako váženého klienta, dovolují pozvat na unikátní výstavu renesančních obrazů s názvem „Tiziano – Vanitas: Básník obrazu a odstínu krásy", která se koná v prostorách Císařské konírny na Pražském hradě.

Podporu zajistila italská automobilka Maserati prostřednictvím svého českého zastoupení, společnosti Scuderia Praha. Na výstavě se snoubí základní hodnoty automobilky Maserati, kterými jsou umělecké pojetí designu a krásy, s odkazem na vrchol renesance.

Protože si vážíme Vašeho času, dovolujeme si Vám nabídnout k výběru dva volné termíny prohlídky této unikátní výstavy, která je bezpochyby jedinečným kulturním zážitkem, který se v České republice již nebude v budoucnu opakovat.

Pojďte s námi tedy 25. února 2016, v 18:30 hodin, společně na Pražský hrad prožít nezapomenutelné kulturní chvíle v prostředí největší sbírky renesančních obrazů italského velikána Tiziana. Kapacita odborně komentovaných prohlídek vyhrazených pouze pro členy rodiny Scuderia Praha je omezena.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte co nejdříve na e-mailu: akavkova@scuderiapraha.cz
 
S přátelským pozdravem
Petr Kudláček
Výkonný ředitel Scuderia Praha a.s.
 

O výstavě

Italský malíř Tiziano, celým jménem Tiziano Vecellio, patří k nejdůležitějším osobnostem tzv. benátské školy 16. století a k nejvýraznějším světovým umělcům v celých dějinách umění. Šíře jeho tématického záběru se pohybuje od portrétů, krajinomaleb, mytologických a náboženských námětů.

Vůbec poprvé zde můžete spatřit mistrovské obrazy Mladé ženy se zrcadlem, častěji nazývané jako alegorie Vanitas, které si organizátoři zapůjčili z Barcelony a dalších sbírek. Dalším důvodem, proč Císařskou konírnu rozhodně navštívit, je i věhlasné dílo Flora, které se prozatím vystavovalo pouze ve Florencii. Kromě toho jsou vystaveny i malířovy samostatné autoportréty, nebo dokonce jeho tváře vložené do obrazových kompozic. Nechybí ani předměty, které Tiziano používal za svého života.

Opravdovým klenotem výstavy je dokument ze 16. století – diplom císaře Karla V. – díky kterému byl Tiziano nominován na člena Palatiny a Rytíře římského impéria.  
Foto 0 Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Zobrazit další fotky
Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11

Kontaktujte nás