12. května 2016

Přečtěte si článek z www.luxus.cz
IKONICKÉ FERRARI TESTAROSSA OHROMUJE DODNES

Automobil Testarossa s sebou nese odkaz 90. let. Ztělesňuje vše, co k 90. létům patří. Vyniká extrémními tvary karoserie a svým abnormálním designem a provedením ohromuje každého dodnes. V roce 1984 Ferrari rozhodlo nejprve nový vůz netradičně představit na pódiu slavného nočního podniku Paris Lido, kde krásné tančnice přidaly vozu ještě více lesku. Následovalo představení veřejnosti na Auto Show v Paříži, čímž se začala psát nová supersportovní automobilová historie.

Testarossa získala své jméno po slavném předchůdci, kterým byl vůz Ferrari 250 Testa Rossa. Název poukazuje na fakt, že jsou hlavy válců lakovány červeně. Její kořeny sahají až do roku 1981 k modelu Ferrari 512 BB, který byl nechvalně proslulý svými problémy s přehříváním. Nový vůz byl proto osazen dvěma chladiči v zadní části u motoru, což se stalo typické pro design všech sportovních vozů.

Plochý motor má obsah 4,9 litru a výkon 291 kW při 6300 otáčkách za minutu. Motor s koňskou silou 390 dosahuje maximální rychlosti 290 km/h a zrychluje z 0 na 100 km za 5,8 sekundy. Testarossa má spotřebu 16 litrů na 100 kilometrů a perfektní rozložení hmotnosti - 40% na přední část a 60% na zadní část vozu.

Testarossa se stala velmi oblíbenou u těch nejbohatších zákazníků na celém světě. Mezi majiteli jsou Elton John, Alain Delon nebo například také jezdec F1 Gerhard Berger. Vůz si zahrál rovněž v několika filmech a stal se hlavní automobilovou hvězdou seriálu Miami Vice.

Další verze tohoto bezesporu unikátního veterána jsou Testarossa Monodado a Testarossa Monospecchio.

Profesionální podporu v segmentu luxusních vozů najdete u oficiálního zastoupení automobilky Ferrari, Scuderia Praha. Ta se v letošním roce rozrostla o zcela nové oddělení se specializací na oblast veteránů a investiční modely.
www.scuderiapraha.cz/veteraniKateřina Trnková
Oldtimer Specialist

Scuderia Praha
Official Ferrari and Maserati dealer
Čistovická 1707/98, 163 00  Praha 17, CZ  
mobile: +420 724 333 251
e-mail: KTrnkova@scuderiapraha.cz   
www.ScuderiaPraha.cz
Zdroj: http://www.luxus.cz/ikonicke-ferrari-testarossa-ohromuje-dodnes
 

Kontaktujte nás