24. listopadu 2015

Nebývalá kulturní událost se uskuteční od 15. prosince v prostorách Císařské konírny Pražského hradu.
Nebývalá kulturní událost se uskuteční od 15. prosince v prostorách Císařské konírny Pražského hradu, kde se bude konat historicky vůbec první výstava benátského renesančního malíře známého jako Tizian. Pro Českou republiku je to nevídaná událost, neboť tolik vzácných děl z dílny tohoto malíře se na jejím území ještě nikdy nesetkalo.

Podporu výstavě zajistila také italská automobilka Maserati prostřednictvím svého českého zastoupení, společnosti Scuderia Praha. Při zahájení výstavy se tak budou moci obdivovatelé renesanční krásy seznámit rovněž s nejoblíbenějším vozem z produkce italské automobilky, kterým je Maserati Quattroporte.

Výstava „Tiziano – Vanitas, Básník obrazu a odstínu krásy“ je pro českou veřejnost jedinečnou příležitostí jak shlédnout komplexní tvorbu tohoto celosvětově uznávaného umělce a génia. Návštěvníci se mohou těšit na multimediální a edukativní pojetí – každý obraz bude doprovázen podrobným výkladem, který jej bude zasazovat do kontextu Tizianovy tvorby i historického vývoje umění.

Scuderia Praha a automobilka Maserati si Vás tímto dovolují srdečně pozvat na tuto mimořádnou událost, která potrvá až do konce března příštího roku.
 

Kontaktujte nás