12. května 2016

Něco málo z bohaté historie Ferrari..
Přemýšleli jste o tom, jak se dostal vzpínající se kůň do loga Ferrari nebo proč se Ferrari nazývá Ferrari?

Máme pro Vás odpovědi na Vaše otázky.. 

Slavné exluzivní vozy Ferrari jsou již přes 60 let špičkou mezi supersportovními auty. Každý je zná, ale ne každý zná jejich historii.

Automobilku založil italský mechanik a závodník Enzo Ferrari (18.2.1898 - 14.8.1988). Původně nechtěl vyrábět silniční auta. Cílem zapáleného závodníka a milovníka sportovních vozů bylo podporovat amatérské závodní jezdce. Jenže pouhá výroba závodních speciálů by automobilku neuživila, a tak byl Enzo k výrobě silničních aut dotlačenen finanční situací.

Když Enzo přemýšlel, jak svou značku pojmenovat, zeptal své matky, jak tyto vozy nazvat. Na to ona mu odpověděla: "Rodina Maserati nazývá své vozy Maserati, proč neříkat Tvým Ferrari? Je to sice běžné jméno, ale nikdy nevíš, jestli jednou nebude slavné."

Symbol vzpínajícího se černého koně má svůj původ na stroji jednoho z leteckých es první světové války, Itala Francesca Baraccy. Po první světové válce přišli rodiče Francesca za Enzem a požádali jej, aby tento symbol umístil na své závodní vozy, prý mu přinese štěstí. Enzo neváhal a tento symbol opravdu začal používat pouze s tím rozdílem, že černého koně umístil na žlutý podklad (erbová barva města Modena) a do jeho horní části přidal italskou trikolóru. Nejprve byl symbol používán pouze na závodních vozech na pozadí ve tvaru štítu s písmeny S a F (Scuderia Ferrari), později se objevil v obdelníkové formě na přídích silničních modelů s nápisem Ferrari v jeho spodní části.


Kateřina Trnková
Oldtimer Specialist

Scuderia Praha
Official Ferrari and Maserati dealer
Čistovická 1707/98, 163 00  Praha 17, CZ  
mobile: +420 724 333 251
e-mail: KTrnkova@scuderiapraha.cz   
www.ScuderiaPraha.cz


Zdroj: ask.com; thewiire.com; autofun.blesk.cz; yahoo.com, discovertrento.it, youtube.com

Kontaktujte nás